Підійняти, підтягнутися, пограти, обійняти, намалювати, побудувати та полагодити… наші плечі щодня беруть участь у багатьох важливих діях. Будь-який тип болю в плечі завдає незручностей та сковує рухи людини.
Найпоширеніші причини болю у плечі
Три найбільш поширені причини болю в плечі включають травму або розрив обертальної манжети плеча, стан, що називається бурситом, та пошкодження сухожилля двоголового м’яза плеча.
- Розрив або травма ротаторної манжети. Обертальна манжета складається з чотирьох сухожиль і м’язів, що оточують плечовий суглоб. Стан кістки плеча залежить від його обертальної манжети, яка має залишатися прикріпленою до плеча. Типові симптоми цієї травми включають тупий, глибокий біль у плечі, утруднення руху вгору або назад, а також слабкість у руці.
- Бурсит. Бурси є невеликими мішечками з рідиною, які допомагають пом’якшити кістки, сухожилля і м’язи поблизу плечового суглоба. Коли виникає запалення цих мішечків, це спричиняє біль. Симптоми включають набряк, почервоніння, відчуття печіння, болю чи скутості навколо плеча. Іноді навіть може розвинутись гарячка.
- Травма сухожилля біцепса – двоголовий м’яз передньої частини плеча. Симптоми розриву сухожилля включають підвищення температури в місці ушкодження, набряк, синці, біль у місці пошкодження та у всій руці, слабкість у руці та біль при обертанні долоні.
Деякі з перелічених пошкоджень можна віднести до мікротравм, але є травми складніші, які спричиняють серйозне обмеження рухів. Крім того, з віком люди стають більш чутливими до болю в плечі через природне зношування кісток. Також будь-яка людина, незалежно від віку та рівня активності, може пошкодити плече, що спричинить болі різного ступеню.
Чому біль у плечі вимагає УЗД?
Коли справа доходить до болю в плечі, діагностика утруднюється – реальна проблема не завжди там, де пацієнту болить. Тому фізичного огляду недостатньо, а рентген можна використовувати лише для того, щоб побачити кістки, а не сухожилля.
Протягом останніх 10-20 років ультразвукове дослідження плеча стало важливим методом дослідження та діагностики болю у плечі. Наприклад, воно може виявити з імовірністю 100% повний розрив обертальної манжети плеча та частковий розрив із ймовірністю 90%. Якщо ви відчуваєте біль у плечі, необхідно відвідати лікаря ортопеда-травматолога, який може призначити УЗД плеча для встановлення діагнозу або й самостійно його провести.
За допомогою УЗД плеча лікар може побачити багато важливих деталей. Ультразвуковий датчик можна направити по різному, щоб лікар міг оцінити кожне сухожилля під різними кутами та визначити справжню причину болю. Ультразвукове дослідження плеча є альтернативою візуалізації плеча у пацієнтів, яким рекомендовано пройти МРТ. Вартість послуги УЗД є доступнішою і його можна виконати швидко.
Що очікувати під час УЗД плеча
УЗД плеча має тривати приблизно 10-15 хвилин. Оскільки анатомія плеча складна, точність дослідження залежить від техніки, що використовується. Під час ультразвукового дослідження пацієнт залишається в сидячому положенні, звільнивши пошкоджене плече від одягу. При можливості пацієнт має приводити плече в різні положення, щоб можна було обстежитити сухожилля.
По завершенню обстеження лікар розповідає пацієнтові те, що побачив, робить свої висновки, часто показуючи зображення.
Хоча анатомія плеча складна, його ультразвукове дослідження є швидким та ефективним інструментом, який може допомогти точно діагностувати причину болю в пацієнта. Швидкий і точний діагноз є ключем до визначення плану лікування та відновлення, щоб пацієнти відчували покращення та якнайскоріше повернулися до свого звичайного життя.
Наші лікарі
Брус Роман Богданович
Ортопед-травматолог
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Шопук Віктор Миколайович
Ортопед-травматолог