Біль у прямій кишці

Біль в прямій кишці у Bodro Clinic

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Біль у прямій кишці

Причини виникнення болю в прямій кишці

  • Геморой. Гостра больова реакція викликана запаленням або защемленням гемороїдальних вузлів. Клініка доповнюється зміною кольору (вузли стають синюшними) і щільності. Існує взаємозв’язок між цією патологією зі спадковим фактором та порушенням харчування. Також геморой часто виникає під час вагітності, що пов’язано зі збільшенням застійних явищ в системі кровообігу через тиск матки. Зміна кровотоку і збільшення застійних процесів відбувається також на тлі тривалого сидіння або стояння в повсякденному житті.
  • Анальна тріщина. Появі анальної тріщини передують розлади дефекації (рідка дефекація, закреп). Як наслідок, ущільнений кал викликає травматизацію слизової оболонки та утворення тріщини. Через яскраво виражений больовий синдром виникає спазм внутрішнього сфінктера, що істотно погіршує заживання тканин.
  • Парапроктит (гострий та хронічний). Розвиток цієї патології обумовлений запаленням, що зачіпає анальні залози, пряму кишку та прилеглі тканини.
  • У деяких випадках біль у прямій кишці турбує без будь-яких патологічних змін. Це явище може бути викликане поширенням больових відчуттів у цю область у разі локалізації патологічних процесів у простаті, сечовому міхурі або яєчниках.
БІЛЬ В ПРЯМІЙ КИШЦІ

Види болю в прямій кишці

У разі защемлення гемороїдальних вузлів, анальної тріщини в гострій стадії біль гострий і раптовий. При переході захворювань у хронічну форму може виникати біль тупого, ниючого характеру, що доповнюється свербежем або печінням. Інтенсивність больових відчуттів може відрізнятися справа і зліва (наприклад, за геморою на це може вплинути локалізація защемленого вузла).

Діагностика болю в прямій кишці

  • консультація сімейного лікаря для збору анамнезу та фізикального обстеження, постановки попереднього діагнозу, вибору методів обстеження
  • лабораторні обстеження (загальний аналіз крові, сечі, біохімічний аналіз крові, кал на приховану кров, копрограма)
  • інструментальні методи обстеження – УЗД органів черевної порожнини та нирок, гінекологічне УЗД, КТ, МРТ, рентгенографія живота, колоноскопія, пальцеве дослідження прямої кишки)
  • консультації гастроентеролога, проктолога, гінеколога, хірурга, невропатолога при потребі.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню