Консультація з приводу клімаксу

Менопауза – природний біологічний процес.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Опис

Консультація з приводу клімаксу – це рішення для жінки, яку турбують приливи

Менопауза – це час, який знаменує собою закінчення менструальних циклів. Діагностується після того, як ви пройшли 12 місяців без менструального циклу. Менопауза може розпочатися з 40 років, але середній вік в Україні становить 51 рік.

Менопауза – природний біологічний процес. Але фізичні симптоми, такі як гарячі приливи та зміни настрою, можуть порушити ваш сон, знизити енергію або вплинути на емоційне здоров’я. Існує безліч ефективних методів лікування, від коригування способу життя до гормональної терапії.

Поліклініка – це місце куди можна звернутись по будь-якому запитанню пов’язаному зі здоров’ям.

Приватна – це тоді, коли конкретна людина за щось відповідає. Відповідає ім’ям і репутацією. Саме тому в нашій приватній поліклініці ви знайдете людей, які роблять свою роботу так, як би вони це зробили своїй мамі. І саме тому ви можете звернутись до нас тоді коли ви цього дійсно потребуєте.

Наші лікарі

Селедець Лариса Степанівна Лікар акушер-гінеколог
Селедець Лариса Степанівна

Лікар акушер-гінеколог

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Кушнір Святослав Володимирович
Кушнір Святослав Володимирович

Гінеколог

Савчук Вікторія Валеріївна
Савчук Вікторія Валеріївна

Лікар – гінеколог

Діагностика

Ознак та симптомів менопаузи зазвичай достатньо, щоб сказати більшості жінок, що у них розпочався менопаузальний перехід. Якщо у вас є проблеми з нерегулярними місячними або приливами жару, поговоріть з лікарем.

Тести зазвичай не потрібні для діагностики менопаузи. Але за певних обставин ваш лікар може рекомендувати аналізи крові, щоб перевірити рівень:

 • Фолікулостимулюючого гормону (FSH) та естрогену (естрадіол), оскільки рівень FSH збільшується, а рівень естрадіолу знижується в міру менопаузи
 • Тиреостимулюючий гормон (ТТГ), оскільки неактивна щитовидна залоза (гіпотиреоз) може викликати симптоми, схожі на симптоми менопаузи

Наявні домашні тести для перевірки рівня ФСГ у сечі. Тести можуть визначити, чи є у вас підвищений рівень ФСГ і, можливо, ви знаходитесь в перименопаузі або менопаузі. Але оскільки рівень ФСГ піднімається, і падає протягом менструального циклу, домашні тести на ФСГ не можуть точно сказати вам, чи ви точно перебуваєте в стадії менопаузи.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Лікування

Менопауза не потребує медикаментозного лікування. Натомість, лікування фокусується на полегшенні ваших ознак та симптомів та на запобіганні або боротьбі з хронічними станами, які можуть виникнути зі старінням.

Лікування може включати:

 • Гормональна терапія. Естрогенна терапія – це найефективніший варіант лікування для зняття менопаузальних приливів. Залежно від вашого особистого та сімейного життя, ваш лікар може порекомендувати естроген в найменшій дозі та в найкоротші терміни, необхідні для забезпечення полегшення симптомів. Якщо у вас все ще є матка, вам крім естрогену вам знадобиться прогестин. Естроген також допомагає запобігти остеопорозу. Тривале використання гормональної терапії може мати певний ризик серцево-судинної системи та раку молочної залози, але запуск гормонів у період менопаузи показав переваги для деяких жінок. Ви та ваш лікар обговорите переваги та ризики гормональної терапії та чи це безпечний вибір для вас.
 • Вагінальний естроген. Щоб полегшити вагінальну сухість, естроген можна вводити безпосередньо у піхву, використовуючи вагінальний крем, таблетку або кільце. Це лікування виділяє лише невелику кількість естрогену, який поглинається тканинами піхви. Це може допомогти полегшити вагінальну сухість, дискомфорт при статевому акті та деякі симптоми сечовипускання.
 • Низькі дози антидепресантів. Деякі антидепресанти, що відносяться до класу препаратів, званих селективними інгібіторами зворотнього захоплення серотоніну (СИОЗС), можуть зменшувати менопаузальні прояви. Низька доза антидепресанту для лікування приливів жару може бути корисна жінкам, які не можуть приймати естроген за станом здоров’я, або жінкам, яким потрібен антидепресант при розладі настрою.
 • Габапентин (Neurontin, Gralise, інші). Габапентин дозволений для лікування припадків, але також було показано, що він допомагає зменшити приливи. Цей препарат корисний жінкам, які не можуть застосовувати терапію естрогенами, а також тим, у кого також спостерігаються нічні приливи.
 • Ліки для профілактики або лікування остеопорозу. Залежно від індивідуальних потреб, лікарі можуть рекомендувати ліки для профілактики або лікування остеопорозу. Існує кілька препаратів, які допомагають зменшити втрату кісткової маси, і ризик переломів. Ваш лікар може призначити добавки вітаміну D для зміцнення кісток.

Перш ніж приймати рішення про будь-яку форму лікування, поговоріть з лікарем про свої варіанти та ризики та переваги, пов’язані з кожним. Щорічно переглядайте свої варіанти, оскільки ваші потреби та варіанти лікування можуть змінюватися.

Симптоми

У місяці або роки, що призводять до менопаузи (перименопаузи), ви можете відчути такі ознаки та симптоми:

 • Нерегулярні місячні
 • Сухість піхви
 • Приливи жару
 • Потовиділення в ночі
 • Безсоння
 • Зміни настрою
 • Набір ваги та уповільнення метаболізму
 • Витончення волосся, і сухість шкіри
 • Втрата наповненості грудей

Симптоми, включаючи зміни менструації, у кожної жінки різні. Швидше за все, ви відчуєте певні порушення в своїх місячних до їх закінчення.

Періоди відсутності під час менопаузи є загальним та очікуваним. Часто менструація відсутня місяць, і повертається, або відсутня кілька місяців, а потім знову повертається звичний цикл протягом декількох місяців. Незважаючи на нерегулярні періоди, вагітність можлива.

КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ КЛІМАКСУ

Коли звернутися до лікаря?

Слідкуйте за регулярними відвідуваннями лікаря для профілактики та будь-яких медичних проблем.  Профілактичні огляди  можу включати рекомендовані скринінгові тести, такі як колоноскопія, мамографія та скринінг на тригліцериди. Ваш лікар може порекомендувати також інші тести та обстеження, включаючи обстеження щитовидної залози, та обстеження молочної залози та тазу.

Завжди звертайтеся до лікаря, якщо у вас настала кровотеча з піхви після менопаузи.

Коли гормональна терапія не рекомендується для лікування симптомів менопаузи?

Лікарі призначають гормональну терапію для полегшення симптомів менопаузи, таких як припливи, сухість піхви та порушення настрою. Але гормональна терапія не підходить для деяких жінок.

Не слід застосовувати гормональну терапію при симптомах менопаузи, якщо у вас є:

 • Захворювання серця та судин (серцево-судинні)
 • Рак молочної залози
 • Естрогензалежний рак
 • Відомий ризик розвитку тромбів, таких як тромбоз глибоких вен або легенева емболія
 • Захворювання печінки
 • Аномальні вагінальні кровотечі, які не були виявлені лікарем раніше
 • Чутливість до компонентів гормональної терапії, таких як кон’юговані естрогени

Я думала, що перебуваю у менопаузі, тому що у мене не було місячних протягом трьох років. Але минулого місяця я раптом знову отримала свій період. Що робити? Мені 50 років.

Менопауза – це закінчення менструації. У клінічному плані менопауза настає, коли у вас не було періоду протягом 12 місяців.

Вагінальні кровотечі після менопаузи не є нормальними, і повинні бути оцінені лікарем.

Постменопаузальна вагінальна кровотеча може бути викликана:

 • Раком матки, включаючи рак ендометрія та саркому матки
 • Рак шийки матки або піхви
 • Стоншення тканин, що вистилають матку (атрофія ендометрію) або піхви (атрофія піхви)
 • Міома матки
 • Поліпи матки
 • Інфекція слизової оболонки матки (ендометрит)
 • Такі ліки, як гормональна терапія та тамоксифен
 • Травма таза
 • Кровотеча з сечовивідних шляхів або прямої кишки
 • Надмірний переростання клітин, що складають оболонку матки (гіперплазія ендометрію)

Причина вашого кровотечі може бути абсолютно нешкідливою. Однак постменопаузальна кровотеча може стати наслідком чогось серйозного, тому важливо негайно звернутися до лікаря.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню