Біль у серці

Ми не просто обстежуємо серце, ми шукаємо причину, чому воно болить.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Біль у ділянці серця. Чи дійсно це є проявом хвороб серця?

Біль у серці може бути небезпечним сигналом та одним з важких проявів серцево-судинної патології. Він виникає при невідповідності кровопостачання до потреб серцевого м’яза.

Причиною такого стану є атеросклеротичні бляшки у коронарних судинах (судини дрібного діаметра, які постачають кров серцевому м’язу) або спазм цих судин. Такі стани потребують невідкладної допомоги. Але не завжди біль в ділянці серця зв’язаний з захворюваннями серцево-судинної системи.

Дуже часто патології інших органів і систем проявляються саме так.

Наші лікарі

Клешанцова Анастасія Володимирівна
Клєшанцова Анастасія Володимирівна

Сімейний лікар, спеціаліст із УЗД

Фарина Юрій Зіновійович
Фарина Юрій Зіновійович

Кардіолог

При першому зверненні лікар буде розпитувати вас про біль.

На що треба звернути увагу?

Які процеси супроводжуються болем?

 • Під час ковтання здебільшого твердої або погано пережованої їжі. Біль пов’язаний із порушеннями роботи стравоходу або інших відділів травної системи.
 • При глибокому диханні та руховій активності. Біль, скорше за все, пов’язаний з хребтом, міжреберними нервами або запальним процесом у грудній клітці, плеврі.
 • Під час фізичних навантажень (кардіонавантаження, підіймання значної ваги або виконання будь-якої фізичної роботи, заняття у тренажерному залі).

Де болить?

 • Біль за грудниною можуть викликати стравохід, запалення суглобів груднини або реберно-грудинних з’єднань.
 • Біль у лівій половині грудної клітки, лівому плечі, області нижньої щелепи чи шиї, шлунку (епігастрії). У цьому випадку необхідно звернутися до кардіолога, сімейного лікаря або терапевта для уточнення причини виникнення болю, виключити гострий серцевий напад.

Характер болю

 • «Тисне», пече, супроводжується задишкою, змушує зупинитися «віддихатись».
 • Пронизує по ходу міжреберних проміжків, виникає або підсилюється при різноманітних рухах тулуба, «колючий біль».
 • Супроводжується підвищенням або значним зниженням артеріального тиску, частим серцебиттям, перебоями у роботі серця, слабкістю, пітливістю.

Час болю

 • Біль, що виникає поступово, триває години або декілька днів, не змінює інтенсивності, від приймання нестероїдних протизапальних засобів чи знеболючих зменшується.
 • Біль нападами від 1-2хв до 30-40хв, більше характерний для стенокардії (серцеві напади). Після прийому нітрогліцерину інтенсивність болю зменшується чи зникає зовсім.

Залежність від фізичного навантаження

Зменшення інтенсивності болю після припинення фізичних навантажень або зникнення повністю та відновлення з початком виконання роботи є сигналом про наявність проблем із серцем, які потребують негайного звернення до лікаря та уточнення діагнозу.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

БІЛЬ В СЕРЦІ

Діагностика

 • Консультація спеціаліста із болю в серці для диференціації причин болю і призначення подальших лабораторних та інструментальних методів обстеження.
 • Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, рівень холестерину, тест на тропонін – специфічний білок – маркер пошкодження серцевого м’яза.
 • ЕКГ, УЗД серця (=ехокардіографія), доюове холтерівське моніторування чи тредміл – тест (моніторинг кардіограми при фізичних навантаженнях, велоергометрія.
 • Консультація кардіолога.
 • Консультація гастроентеролога і при потребі, подальше обстеження травного тракту.
 • Консультація невропатолога і при потребі, подальше обстеження опорно-рухового апарату і нервової системи.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Введіть ваш контакт *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню