Рентгенографія

у Bodro clinic у Нововолинську.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Рентген являє собою дослідження внутрішніх органів і систем людського організму шляхом їх проекції на спеціальний папір або плівку за допомогою рентгенівських променів. Рентгенівські знімки є негативами – світлі ділянки знімку, які можуть вказувати на запалення чи патологію, будуть називатися «затемненням», а «чисті» м’які тканини матимуть чорний колір, і навпаки, – здорова кістка на знімку матиме біле забарвлення, а її перелом матиме чорний «розрив» на знімку. Рентгенографія здатна показати всі захворювання без винятку: від пневмонії до онкології.

Коли використовують рентген?

Сучасна медицина має багато інших успішних методів діагностики, окрім рентгену, але все ще є області, де застосування рентгену залишається провідним методом дослідження. Це дослідження виконують, в першу чергу:

 • для діагностики переломів та ушкоджень кісток при травмах;
 • діагностики захворювань молочних залоз;
 • для вивчення специфічних уражень при захворюваннях інфекційного характеру таких, як артрит, пневмонія або міокардит, туберкульоз (саме рентгенографія виявить туберкульозне ураження на ранніх стадіях розвитку);
 • в деяких певних випадках, при наявності індивідуальних показань, виконують діагностування органів травлення, суглобів, нирок, хребта і печінки.
МРТ (МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ)

Види рентгенографії, що проводяться в BodroClinic:

Оглядова рентгенографія охоплює значну частину тіла людини та покликана надати загальне уявлення про її стан здоров’я.
Прицільна рентгенографія виконується із спеціальної насадкою, що дозволяє лікарю зробити знімки конкретного органу або його ділянки.
Рентген з функціональними пробами виконується серією знімків в різних проекціях з максимальним згином та розгином ділянки обстеження.

Мамографія

Мамографія – це рентгенологічний знімок молочних залоз (мамограма), який є на сьогоднішній день найбільш ефективним способом обстеження здоров’я грудей і виявлення ракових захворювань на ранніх стадіях розвитку. Розрізняють оглядову (скринінгову) та діагностичну (прицільну) мамографію.

Скринінгова мамографія є оглядовим методом обстеження, яке дозволяє оцінити стан тканин і наявність в них аномальних змін пухлинного характеру. Її рекомендують проходити жінкам із групи ризику:

 • жінкам старше 45 років;
 • жінкам з підозрою на пухлинне утворення, виявлене під час мануального огляду;
 • жінкам, у мами чи бабусі яких було поставлено діагноз раку молочних залоз.

Оглядова мамограма виявляє пухлинні утворення не злоякісного походження та аномальні зміни тканин, що потребують додаткового обстеження на предмет підтвердження ракового захворювання.

Діагностична мамографія є прицільним вивченням виявлених аномальних змін у тканинах для постановки точного діагнозу та вибору лікувальних заходів.

Коли і як проводиться мамограма?

Оглядова мамографія не потребує направлення від лікаря, якщо ви належити до групи ризику. Прицільна мамографія виконується за направленням лікаря-мамолога або УЗД-спеціаліста.
Обстеження проводиться на спеціальному рентген-апараті, який фіксує молочну залозу між двома пластинами перед знімком. Саме цей процес може викликати дискомфорт або незначні больові відчуття. Рекомендується проводити діагностику у перший тиждень після останнього дня менструації, і уникати її під час та в останній тиждень циклу, з огляду на надмірну больову чутливість грудей у ці періоди.

Важливо! Дезодоранти, тальк, деякі парфюмерні сполуки та кремові інгрідієнти можуть створювати хибні сліди на зображенні, тому слід уникати їх використання в день діагностики та ретельно змити за день до дня обстеження.

Екскреторна (видільна) урографія та цистографія

Це рентгенологічне дослідження, що проводиться з використанням контрастної (йодомісткої) речовини, для виявлення аномалії розвитку та оцінки функціонального стану нирок та сечових шляхів, локалізацію в них каменів, пухлини та інших утворень.

Показаннями для проведення екскреторної урографії та цистографії є:

 • гематурія;
 • підозра на наявність конкрементів;
 • захворювання нирок і сечових шляхів;
 • контроль результатів лікування.

Протипоказання до екскреторної урографії та цистографії:

 • виражена недостатність нирок (рівень креатиніну сироватки крові вдвічі перевищує норму,
 • відносна густина сечі нижча 1,010);
 • важкі порушення функцій печінки, серця, судин;
 • алергія або підвищена чутливість до препаратів йоду;
 • гострі запальні захворювання сечовивідних шляхів;
 • тиреотоксикоз;
 • вагітність;
 • діатез.

Як проводиться екскреторна урографія та цистографія?

Йодовмісний препарат вводиться внутрішньовенно. Через 1-2 хвилини відбувається насичення всієї паренхіми нирок. Через 5-10 хв. при задовільній функції нирок починають виявлятися чашково-мискова система та верхні сечові шляхи.
Серія рентгенівських знімків для повної картини робиться через 7-10 хв. після введення рентгеноконтрастної речовини, друга – через 15-20 хв., наступна – через 25-30 хв. Для оцінки контурів, розмірів та стану сечового міхура рентгенівські знімки робляться через годину після введення контрастної речовини.
При порушенні функції нирок виконують відстрочені знімки – через 40-60 хв., 1,5-2 год. Один із знімків можна виконати на вдиху і видиху (щоб уточнити ступінь рухомості нирок).

Важливо! Перед проходженням дослідження обов’язковим є аналіз крові на креатинін, а також алергічну пробу на йод.

Протипоказання

Рентген не бажаний спосіб обстеження для вагітних жінок, немовлят та дітей молодшого віку.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Рентгенологічне обстеження в BodroClinic

Діагностичне відділення нашої клініки використовує лише сучасні високоінформативні апарати високої точності зображення з можливістю розгледіти картинку в різній площині, що дозволяє виявити низку захворювань, об’єктивно підтвердити наявність патології, простежити в динаміці розвиток процесу та оцінити ефективність консервативного чи оперативного лікування. Ми проводимо діагностику на високому рівні, у комфортних умовах та з мінімально низьким впливом на організм.

Наше обладнання

OPERA T30cs – система, що відрізняється високою мірою інтеграції, включає широкий спектр столів з дистанційним управлінням, генераторів і цифрових систем формування зображення. OPERA T30cs належить до сімейства столів з дистанційним управлінням. У основі конструкції столів з дистанційним управлінням сімейства OPERA лежать оригінальні передові концепції та ідеї, завдяки високій мірі модульності їм можна додавати різні конфігурації, відповідно до конкретних потреб пацієнта.
Сфери застосування апарату OPERA T30cs – у дитячій гастроентерології, ортопедії, пульмонології, урології, гінекології .

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню