Вентральна грижа

Зміст статті:

Вентральна грижа виникає, в результаті вродженої щілини в м’язах живота або в результаті операції на животі, в місці попереднього розрізу.

Вентральна грижа не обов’язково небезпечна. Однак воно не виліковується самостійно і може призвести до небезпечних для життя ускладнень. Також вона призводить значний дискомфорт людині, яка нею хворіє.

Ознаки ускладнень

Якщо ви не в змозі запхнути грижу, вміст грижі може опинитися в затиснутому кільці в черевній стінці. Защемлена стегнова грижа може затиснути кишку в середині, що відключає приплив крові до тканини, що потрапила в пастку. Защемлена грижа небезпечна для життя, якщо її не лікувати.

Ознаками та симптомами ущемленої грижі є:

 • Нудота, блювота або та інше
 • Лихоманка
 • Раптовий біль, який швидко посилюється
 • Напруження грижі, яка стає червоною, фіолетовою або темною
 • Відсутність вурчання кишечника або виділення газів

Нашими основними принципами є:

удалить вены на ногах цена

Відношення
та увага

Ми відносимся до пацієнтів так, як ми хочемо, щоб відносились до нас.

лечение варикоза вен на ногах

Лише
ефективне лікування

Ми не призначаємо ліків, які не ефективні.

удаление вен на ногах лазером

Операція
лише за потреби

Ми не оперуємо, якщо не треба оперувати.

Наші лікарі

Крижановський Сергій Анатолійович - Бодро Клінік
Крижановський Сергій Анатолійович

Лікар-хірург

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Мурдза Тарас Тарасович
Мурдза Тарас Тарасович

Хірург дитячий

Знаємо, що операція це завжди неприємно. Ми хочемо допомогти нашим пацієнтам отримати інші відчуття від роботи хірургів, де менше болю, більше зручності та комфорту. А також максимум зусиль для отримання результату.

Ми щоразу радимось чи у конкретному випадку операція дійсно принесе той результат, на який ви очікуєте. І оперуємо тільки тоді, коли це потрібно.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Коли звернутися до лікаря

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо грижове випинання стає червоним, фіолетовим або темним або ви помітили будь-які інші ознаки або симптоми защемленої грижі.

Фактори ризику

До факторів, що сприяють розвитку пахової грижі, належать:

 • Жіноча стать. У жінок у 10 разів частіше розвивається стегнова грижа, ніж у жінок.
 • Старший вік. М’язи слабшають у віці.
 • Хронічний кашель, наприклад, від куріння.
 • Хронічний запор. Запор викликає напруження під час дефекації.
 • Вагітність. Вагітність може послабити м’язи живота і викликати підвищення тиску всередині живота.
 • Операції на органах черевної порожнини.

Лікування вентральної грижі

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Ви не можете запобігти вродженому дефекту, який робить вас сприйнятливим до стегнової грижі. Однак можна зменшити навантаження на черевні м’язи та тканини. Наприклад:

 • Підтримуйте здорову вагу. Порадьтеся з лікарем про найкращий план вправ та дієти для вас.
 • Їжте продукти з високим вмістом клітковини. Фрукти, овочі та цільнозернові каші містять клітковину, яка може допомогти запобігти запору та перенапруженню.
 • Піднімайте важкі предмети обережно або уникайте важких підйомів. Якщо вам потрібно підняти щось важке, завжди тримайте спину напруженою і рівною. Підімайте вагу з підтримкою колін.
 • Кинути курити. Крім своєї ролі при багатьох серйозних захворюваннях, куріння часто викликає хронічний кашель, який може призвести до або збільшити грижу.
Вентральна грижа

Операція по видаленню вентральної грижі

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Якщо грижа невелика і вас не турбує, ваш лікар може порекомендувати нагляд хірурга в динаміці.

Збільшення або болюча грижа зазвичай вимагає операції, щоб зняти дискомфорт і запобігти серйозним ускладненням.

Існує два загальних типи грижових операцій – відкрите відновлення грижі та лапароскопічне відновлення.

Відкрита операція

Ця операція проводиться під загальним знеболенням, хірург робить розріз в ділянці грижі і штовхає виступаючу тканину назад у ваш живіт. Потім хірург проводить пластику живота синтетичною сіткою (герніопластика). Потім отвір закривають швами. Це одна з найефективніших методик для лікування стегнової грижі.

Після операції вам буде запропоновано рухатися якомога швидше, але це може пройти за кілька тижнів, перш ніж ви зможете відновити звичайну діяльність.

Лапароскопія

У цій малоінвазивній процедурі, яка потребує загального наркозу, хірург оперує через кілька невеликих розрізів у вашому животі. Газ використовується для надуття живота, щоб внутрішні органи легше бачили.

Невелика трубка, оснащена крихітною камерою (лапароскоп), вставляється в один розріз. Керуючись камерою, хірург вставляє крихітні інструменти через інші розрізи, щоб виправити грижу за допомогою синтетичної сітки.

Люди, які мають лапароскопічне відновлення, можуть мати менший дискомфорт та рубці після операції та швидше повернутися до нормальної діяльності. Однак рецидив грижі може бути швидше при лапароскопічному відновленні, ніж при відкритій операції. Наявність хірурга, який має великий досвід лапароскопічної процедури, може знизити цей ризик.

Лапароскопія дозволяє хірургу уникнути рубцевої тканини від попереднього відновлення грижі, тому це може бути хорошим вибором для людей, грижі яких повторюються після відкритої операції. Це також може бути хорошим вибором для людей, що мають грижі по обидва боки тіла (двосторонні).

Як і у випадку з відкритою хірургічною операцією, може пройти кілька тижнів, перш ніж ви зможете повернутися до звичного рівня активності.

Вентральна грижа – післяопераційний період

В післяопераційному періоді обов’язковим є використання антикоагулянтних препаратів, антибіотикопрофілактики і знеболюючих. Також будуть проводитись перев’язки.

Перев’язки можуть проводитись як в клініці, так і вдома.

Хірург обов’язково буде слідкувати за вашим станом, і як тільки буде можливість, ваш лікар випише вас з клініки.

Зазвичай це може бути на 2-3 добу після операції.

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Введіть ваш контакт *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню