КТ
комп’ютерна томографія

КТ (комп’ютерна томографія) у Bodro clinic у Нововолинську.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Що таке комп’ютерна томографія (КТ)?

Комп’ютерна томографія. Якщо по простому, то це особливий рентген, який надає лікарю більш детальну інформацію, ніж звичайні рентгенівські знімки.

Про обладнання

В Bodro clinic використовується один з найсучасніших комп’ютерних томографів, які є в Україні на даний час – SIEMENS SOMATOM GO.UP
Це обладнання дозволяє нашим професіоналам бачити найменші дрібниці, і розуміти стан пацієнта. Що як наслідок дозволяє нашим лікарям правильно лікувати.

Про команду

Наша команда складається більше ніш 10 справжніх ентузіастів радіологів. Це люди, якими міг би гордитись будь який медичний заклад в Україні, але гордимося ми. Командна робота нашої мультидисциплінарної команди дозволяє успішно справлятись з самими незрозумілими випадками.

МРТ (МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ)

Про процес обстеження

Нашим завданням є робити обстеження тоді, коли воно дійсно дозволяє виявити причину болю. Саме тому ми робимо КТ тоді коли потрібно. Сам процес обстеження продуманий таким чином, щоб вам не прийшлось їздити декілька разів, а ви одразу могли потрапити до свого лікаря.
Ми ненавидимо черги, і довготривалі очікування пацієнтів, тому намагаємось робити все, щоб обстеження було проведене швидко

Як працює КТ?

На відміну від звичайного рентгенівського випромінювання, яке використовує фіксовану рентгенівську трубку, комп’ютерний томограф використовує моторизоване джерело рентгенівського випромінювання, яке обертається навколо круглого отвору конструкції у формі бублика, яка називається гентрі. Під час комп’ютерної томографії пацієнт лежить на ліжку, яке повільно рухається по порталу, а рентгенівська трубка обертається навколо пацієнта, пропускаючи вузькі пучки рентгенівських променів через тіло. Замість плівки в комп’ютерних томографах використовуються спеціальні цифрові рентгенівські детектори, які розташовані прямо навпроти джерела рентгенівського випромінювання. Коли рентгенівські промені залишають пацієнта, вони вловлюються детекторами та передаються на комп’ютер.
Кожного разу, коли джерело рентгенівського випромінювання робить один повний оберт, комп’ютер КТ використовує складні математичні методи для створення двовимірного фрагмента зображення пацієнта. Товщина тканини, представленої на кожному зрізі зображення, може змінюватися, але зазвичай коливається від 1 до 10 міліметрів. Після завершення повного зрізу зображення зберігається, а моторизоване ліжко поступово переміщується вперед у портал. Потім процес рентгенівського сканування повторюється для отримання іншого фрагмента зображення. Цей процес триває, доки не буде зібрано потрібну кількість шматочків.
Фрагменти зображення можуть відображатися окремо або складатися разом за допомогою комп’ютера для створення тривимірного зображення пацієнта, яке показує скелет, органи та тканини, а також будь-які аномалії, які лікар намагається визначити. Цей метод має багато переваг, включаючи можливість повертати 3D-зображення в просторі або переглядати фрагменти послідовно, що полегшує пошук точного місця, де може бути проблема.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Коли мені потрібне КТ(комп’ютерна томографія)?

Комп’ютерна томографія може бути використана для виявлення захворювання або травми в різних областях тіла. Наприклад, КТ стала корисним обстеженням для виявлення можливих пухлин, травм, рідинних утворів в черевній порожнині. КТ серця може бути призначено при підозрі на різні типи серцевих захворювань або аномалій. Також дозволяє проводити коронарографію. КТ також можна використовувати для обстеження голови, щоб виявлення травм, крововиливу та інших станів. Дуже корисна комп’ютерна томографія для обстеження легень, щоб виявити наявність пухлин, легеневої емболії (згустків крові), надлишку рідини та інших захворювань, таких як емфізема або пневмонія. Комп’ютерна томографія особливо корисна під час візуалізації складних переломів кісток, або пухлин кісток, оскільки вона зазвичай дає більше деталей, ніж це було б можливо за допомогою звичайного рентгенівського знімка.
Надзвичайно добре, що у нас в Bodro clinic в рамках «Центру Діагностики Болю» є не лише комп’ютерна томографія, а і МРТ, цифровий рентген, УЗД(ультразвукова діагностика), ендоскопія, власна лабораторія. Які дозволяють підійти до проблеми пацієнта комплексно, якщо це потрібно. Адже завданням є не просто зробити обстеження, а знайти причину проблеми пацієнта.

Що таке контрастна речовина для КТ?

Як і всі рентгенівські знімки щільні структури всередині тіла, такі як кістка, легко відобразити, тоді як м’які тканини відрізняються за своєю здатністю зупиняти рентгенівське випромінювання, тому можуть бути слабкими або важкими для візуалізації. З цієї причини були розроблені контрастні речовини, які добре помітні на рентгенівському або комп’ютерному скануванні та безпечні для використання пацієнтами. Контрастні речовини містять речовини, які можуть зупиняти рентгенівське випромінювання, і тому вони більш помітні на рентгенівському зображенні. Наприклад, щоб обстежити кровоносну систему, внутрішньовенно вводять контрастну речовину на основі йоду вводять у кров, щоб допомогти освітлити кровоносні судини. Цей тип тесту використовується для виявлення можливих перешкод у кровоносних судинах, у тому числі в серці. Оральні контрастні речовини, такі як сполуки на основі барію, використовуються для візуалізації травної системи, включаючи стравохід, шлунок і шлунково-кишковий тракт (ШКТ).

Чи є ризики?

Комп’ютерна томографія може діагностувати такі небезпечні для життя стани, як крововилив, тромби або рак. Рання діагностика цих станів потенційно може врятувати життя. Однак комп’ютерна томографія використовує рентгенівські промені , а всі рентгенівські промені створюють іонізуюче випромінювання . Іонізуюче випромінювання здатне викликати біологічні ефекти в живих тканинах. Це ризик, який зростає зі збільшенням кількості опромінень протягом життя людини. Однак ризик розвитку раку внаслідок впливу рентгенівського випромінювання, як правило, невеликий.
Загалом, якщо потрібна візуалізація черевної порожнини та малого таза, лікарі вважають за краще використовувати обстеження, які не використовують випромінювання, наприклад магнітно-резонансну томографію (МРТ) або ультразвук . Однак, якщо жоден із них не може дати потрібних відповідей, або існує надзвичайна ситуація чи інші часові обмеження, КТ може бути прийнятним альтернативним варіантом візуалізації.
У деяких пацієнтів контрастні речовини можуть викликати алергічні реакції або, в окремих випадках, тимчасову ниркову недостатність. Пацієнтам із порушенням функції нирок не слід вводити контрастні речовини для внутрішньовенного введення, оскільки вони можуть спричинити подальше зниження функції нирок, яке іноді може стати постійним.
Оскільки діти більш чутливі до іонізуючого випромінювання та мають більшу очікувану тривалість життя, вони мають вищий відносний ризик розвитку раку від такого випромінювання порівняно з дорослими. Батьки можуть запитати у технолога або лікаря, чи налаштували їхню машину для дітей.

Послуга  Ціна
КТ головного мозку 950
КТ скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо) соскоподібного відростка 950
КТ навколо носових пазух 950
КТ очних орбіт 950
КТ лицевої ділянки черепа 950
КТ ангіографія судин  головного мозку (з контрастом) 1850
КТ ангіографія судин шиї та головного мозку (з контрастом) 1900
КТ шийного відділу хребта 950
КТ грудного відділу хребта 950
КТ поперекового відділу хребта 950
КТ крижів і куприка 950
КТ шиї (м’яких тканин)(з контрастом) 2100
КТ органів грудної порожнини 1100
КТ легень з низькою дозою (скринінг) 950
КТ органів шиї та грудної порожнини 1700
КТ ангіографія легеневої артерії (ТЕЛА)(з контрастом) 2200
КТ черевної порожнини (та малого тазу) (без контрасту) 1100
КТ черевної порожнини (та малого тазу) з мультифазним контрастним посиленням 2200
КТ сечовидільної системи\ наднирників та позачеревного простору (та малого тазу) (з контрастном) 1750
КТ черевної порожнини (та малого тазу) з оцінкою кишківника (КТ ентеро колонографія) 2500
КТ грудної та черевної порожнини ( та малого тазу) (з контрастном) 3000
КТ органів шиї, грудної та черевної порожнини (та малого тазу) (з контрастном) (онко протокол) 3600
КТ головного мозку, органів шиї, грудної та черевної порожнини (та малого тазу) (з контрастном)(онко протокол розширений) 4000
КТ-волюметрія печінки 600
Опис контролю онкології за протоколом RECIST 1000
КТ плечових суглобів 950
КТ ліктьових суглоба 950
КТ променево-зап’ясткових суглобів 950
КТ кистей 950
КТ кісток тазу 950
КТ колінних суглобів 950
КТ кульшових суглобів 950
КТ гомілково-стопних суглобів 950
КТ кісток стопи 950
КТ м’яких тканин кінцівок (один сегмент) 2150
КТ аксіального скелету при пошуку кісткових метастазів 2000
КТ кісток кінцівок (один сегмент) 950
КТ ангіографія грудної аорти 2000
КТ ангіографія черевної аорти, судин нирок 2000
КТ ангіографія аорти и здухвинно-стегнові артерії 2000
КТ ангіографія верхніх кінцівок 2000
КТ ангіографія нижніх кінцівок 2000

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню