Гемороїдектомія

Зміст статті:

Гемороїдектомія. Причини захворювання гемороєм

Геморой – це набряклі вени у задньому проході та нижній частині прямої кишки, схожі на варикозне розширення вен. Геморой може розвиватися всередині прямої кишки (внутрішній геморой) або під шкірою навколо заднього проходу (зовнішній геморой).
Майже троє з чотирьох дорослих час від часу матимуть геморой. Геморой має ряд причин, але часто причина невідома.

На щастя, є ефективні варіанти лікування геморою. Багато людей отримують полегшення за допомогою домашнього лікування та зміни способу життя.

Вени навколо заднього проходу, як правило, розтягуються під тиском і можуть опухати або набрякати.

Геморой може розвинутися від підвищення тиску в нижній прямій кишці через:

 • Напруження під час дефекації
 • Сидіння тривалий час у туалеті
 • Коли наявний хронічний пронос або запор
 • Ожирінням
 • Вагітність
 • Анальний секс
 • Коли ви їсте мало клітковини (овочів і фруктів)
 • Регулярна важка праця

Фактори ризику виникнення геморою

З віком ризик розвитку геморою збільшується. Це тому, що тканини, які підтримують вени у вашій прямій кишці та задньому проході, можуть слабшати і розтягуватися. Це може статися і під час вагітності, адже вага дитини чинить тиск на анальну область.

Ускладнення

Ускладнення геморою рідкісні, але включають:

 • Анемія. Рідко хронічна втрата крові від геморою може спричинити анемію, при якій у вас недостатньо здорових еритроцитів, щоб переносити кисень до клітин.
 • Відмирання гемороїдального вузла (некроз). Якщо кровопостачання внутрішнього геморою припинено, геморой може бути «задушеним», що може викликати сильний біль.
 • Тромбоз гемороїдального вузла. Іноді тромб може утворюватися в гемороїдальному вузлі (тромбований геморой). Хоча це і не небезпечно, але воно може бути надзвичайно болісним, а іноді його потрібно видалити та осушити.

Нашими основними принципами є:

удалить вены на ногах цена

Відношення
та увага

Ми відносимся до пацієнтів так, як ми хочемо, щоб відносились до нас.

лечение варикоза вен на ногах

Лише
ефективне лікування

Ми не призначаємо ліків, які не ефективні.

удаление вен на ногах лазером

Операція
лише за потреби

Ми не оперуємо, якщо не треба оперувати.

Наші лікарі

Крижановський Сергій Анатолійович - Бодро Клінік
Крижановський Сергій Анатолійович

Лікар-хірург

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Дрогомирецький Степан Іванович

Оперуючий лікар-хірург, лікар УЗД, проктолог

Знаємо, що операція це завжди неприємно. Ми хочемо допомогти нашим пацієнтам отримати інші відчуття від роботи хірургів, де менше болю, більше зручності та комфорту. А також максимум зусиль для отримання результату.

Ми щоразу радимось чи у конкретному випадку операція дійсно принесе той результат, на який ви очікуєте. І оперуємо тільки тоді, коли це потрібно.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Симптоми захворювання

Ознаки та симптоми геморою зазвичай залежать від типу геморою.

Зовнішній геморой

Вони знаходяться під шкірою навколо заднього проходу.

Ознаки та симптоми можуть включати:

 • Свербіж або подразнення в анальній області
 • Біль або дискомфорт
 • Набряк навколо заднього проходу
 • Кровотеча

Внутрішній геморой

Внутрішній геморой лежить всередині прямої кишки. Зазвичай ви їх не бачите і не відчуваєте, і вони рідко викликають дискомфорт. Але напруження або подразнення при проходженні стільця може викликати:

 • Безболісну кровотечу під час дефекації. Ви можете помітити невелику кількість яскраво-червоної крові на туалетному папері або в унітазі.
 • Геморой, що проштовхується через анальний отвір (виснажений або виступаючий геморой), призводить до болю та роздратування.

Тромбований геморой

Якщо кров виділяється у зовнішній геморой і утворює згусток (тромб), це може призвести до:

 • Сильний біль
 • Набряк
 • Запалення
 • Тяжкий грудочок біля заднього проходу

Види та стадії захворювання гемороїдальних вузлів

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Геморой поділяється на зовнішній та внутрішній. Також поділяється на стадії розвитку:

 • 1 стадія
 • 2 стадія
 • 3 стадія

Також геморой може бути ускладнений і неускладнений

Коли звернутися до лікаря

Якщо у вас є кровотечі під час дефекації або у вас геморой, який не покращується після тижня домашнього лікування, запишіться до лікаря.

Не припускайте, що ректальна кровотеча пов’язана з гемороєм, особливо якщо у вас змінилися звички кишечника або якщо ваш стілець змінився за кольором або консистенцією. Ректальна кровотеча може виникати при інших захворюваннях, включаючи колоректальний рак і анальний рак.

Зверніться за невідкладною допомогою, якщо у вас велика кількість ректальної кровотечі, головокружіння, запаморочення або непритомність. Також якщо геморой вас вже замучив, і ви хочете його позбутися, то в такому випадку запишіться до проктолога.

Найшвидше записатись до проктолога прямо тут.

Діагностика

Ваш лікар може побачити зовнішній геморой. Діагностика внутрішнього геморою може включати обстеження анального каналу та прямої кишки.

 • Ректальний пальцевий огляд. Ваш лікар вставляє в пряму кишку рукавичку, змащену пальцем. Він відчуває щось незвичайне, наприклад, нарости, пухлини.
 • Ендоскопічне обстеження. Оскільки внутрішній геморой часто занадто м’який, щоб його відчути під час ректального обстеження, лікар може оглянути нижню частину товстої кишки та пряму кишку за допомогою аноскопа, проктоскопа або сигмоїдоскопа.

Ваш лікар, можливо, захоче обстежити всю товсту кишку за допомогою колоноскопії, якщо:

 • Ваші ознаки та симптоми говорять про те, що у вас може виникнути інше захворювання травної системи
 • У вас є фактори ризику виникнення колоректального раку
 • Ви середнього віку, і не мали недавньої колоноскопії
Гемороїдектомія

Лікування геморою

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Лікування гемороя без операції

Часто можна полегшити легкий біль, набряк та запалення геморою за допомогою домашнього лікування без операції.

 • Їжте продукти з високим вмістом клітковини. Їжте більше фруктів, овочів і круп. Це пом’якшує стілець і збільшує його масу, що допоможе вам уникнути напруги, яка може погіршити симптоми існуючого геморою. Додайте клітковину у свій раціон повільно, щоб уникнути проблем з газами.
 • Використовуйте місцеві методи лікування. Нанесіть безрецептурний крем для геморою або свічки, що містить гідрокортизон, або використовуйте прокладки, що містять відьму ліщини або заспокійливий засіб.
 • Регулярно обробляйте в теплій ванні або душі. Замочуйте анальну зону в звичайній теплій воді протягом 10 – 15 хвилин два-три рази на день. Ванна підходить для туалету.
 • Приймайте пероральні знеболюючі засоби. Ви можете тимчасово використовувати ацетамінофен, аспірин або ібупрофен, щоб полегшити свій дискомфорт.

За допомогою цих методів симптоми геморою часто проходять протягом тижня. Зверніться до лікаря через тиждень, якщо ви не отримаєте полегшення або, якщо у вас сильний біль або кровотеча.

Медикаментозне лікування геморою

Якщо ваш геморой доставляє лише легкий дискомфорт, ваш лікар може запропонувати безрецептурні креми, мазі, свічки або прокладки. Ці продукти містять такі інгредієнти, як каштан, або гідрокортизон і лідокаїн, які можуть тимчасово зняти біль і свербіж.

Не використовуйте безрецептурний стероїдний крем більше тижня, якщо не розпорядиться лікарем, оскільки це може пом’якшити вашу шкіру.

Операції по видаленню геморою

Видалення тромба з гемороїдального вузла (тромбектомія).

Якщо всередині зовнішнього геморою утворився тромбоз, лікар може видалити тромб, який може забезпечити швидке полегшення.

Ця процедура, проведена під місцевим наркозом, є найбільш ефективною, якщо її проводити протягом 72 годин після утворення тромбу.

Малоінвазивні методики

Лігування вузлів латексними кільцями

При постійних кровотечах або хворобливому геморої лікар може порекомендувати одну з малоінвазивних процедур. Ці методи лікування можна проводити в кабінеті лікаря або в інших амбулаторних умовах і зазвичай не потребують наркозу.

 • Лігування вузлів латексними кільцями. Ваш лікар розміщує одну-дві крихітні гумки навколо основи внутрішнього геморою, щоб відключити його кровообіг. Геморой в’яне і відпадає протягом тижня.

Перев’язка геморою може бути незручною і викликати кровотечу, яке може початися через два-чотири дні після процедури, але рідко буває важкою. Іноді можуть виникати більш серйозні ускладнення.

 • Ін’єкція (склеротерапія). Ваш лікар вводить хімічний розчин у тканини геморою, щоб зменшити його. Хоча ін’єкція викликає незначний біль або взагалі не дає, вона може бути менш ефективною, ніж лігування.

Сучасний метод – лазерне видалення геморою

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Коагуляція (інфрачервона, лазерна або біполярна). Методи коагуляції використовують лазерне або інфрачервоне світло або тепло. Вони спричиняють зменшення кровотоку, що потім призводить до зморщення вузла. Коагуляція має мало побічних ефектів і зазвичай викликає невеликий дискомфорт.

Хірургічні процедури

Лише невеликий відсоток людей з гемороєм потребує операції. Однак якщо інші процедури не були успішними або у вас великий геморой, лікар може порекомендувати одну з наступних методик:

Видалення геморою (гемороїдектомія). Вибравши одну з різних методик, ваш хірург видаляє зайву тканину, яка викликає кровотечу. Операцію можна зробити за допомогою місцевої анестезії в поєднанні з садацією, спінальною анестезією або загальним наркозом.

Гемороїдектомія є найбільш ефективним і повним способом лікування важкого або повторюваного геморою. Ускладнення можуть включати тимчасовий закреп, порушення сечопуску, що може призвести до інфекцій сечовивідних шляхів. Це ускладнення виникає переважно після спінальної анестезії.

Більшість людей після процедури відчувають біль, але ліки цей біль можуть полегшити. Теплі ванночки також можуть допомогти.

Ушивання геморою. Ця процедура, яка називається зшитою гемороїдопексією, блокує приплив крові до гемороїдальної тканини. Зазвичай його застосовують лише при внутрішньому геморої.

Ушивання зазвичай передбачає менше болю, ніж гемороїдектомія, і дозволяє швидше повернутися до регулярних занять. Однак, порівняно з гемороїдектомією, ушивання асоціюється з більшим ризиком рецидиву та випаданням прямої кишки, при якому частина прямої кишки виступає із заднього проходу.

Ускладнення можуть також включати кровотечу, затримку сечі та біль, а також, рідко, небезпечну для життя інфекцію крові (сепсис). Поговоріть зі своїм лікарем про найкращий варіант для вас.

Чому варто звернутись до лікаря саме в Bodro clinic

Працюючи над потребами пацієнта в клініці ми ретельно продумували, де ми можемо зробити так, щоб пацієнт лікуючи геморой в Bodro clinic отримав якісну допомогу, ефиктивно пролікувався, конфіденційно і за доступною ціною.

Ціна гемороїдектомії у Bodro clinic

Ми детально пропрацювали усі витрати, і подумали де наш пацієнт може зекономити на операції, але прооперуватись у нас на якісному обладнанні, сучасними технологіями. І ми знайшли дану концепцію правильної і чесної ціни лікування.

Дізнатись більше про чесну ціну лікування геморою.

Особливості реабілітаційного періоду

В післяопераційному періоді пацієнт може декілька днів відчувати біль в прямій кишці, особливо при випорожненнях, виділеннях газів.

Та все ж ви зможете рухатись, ходити. Ви змушені будете прийти на перев’язки, але ночувати можна буде вдома.

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Введіть ваш контакт *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню