Септопластика

Зміст статті:

Септопластика (SEP-toe-plas-tee) – це хірургічна процедура випрямлення кістки та хряща, що розділяє простір між вашими двома ніздрями (перегородкою).

Коли перегородка крива, це відоме як викривлена перегородка. Викривлена перегородка може ускладнити дихання через ніс, і може збільшити ризик виникнення інфекції пазух носа через поганий дренаж.

Під час септопластики ваша носова перегородка переставляється до середини носа. Це може потребувати вирізання та видалення частини носової перегородки, перш ніж встановити їх у правильне положення.

Після того, як все заживе, вам, швидше за все, стане легше дихати. Ваш хірург ЛОР може розповісти, чого може досягти септопластика.

Нашими основними принципами є:

удалить вены на ногах цена

Відношення
та увага

Ми відносимся до пацієнтів так, як ми хочемо, щоб відносились до нас.

лечение варикоза вен на ногах

Лише
ефективне лікування

Ми не призначаємо ліків, які не ефективні.

удаление вен на ногах лазером

Операція
лише за потреби

Ми не оперуємо, якщо не треба оперувати.

Наші лікарі

Жиленко руслан адольфович
Жиленко Руслан Адольфович

Оториноларинголог

Бохотниця Юлія Валентинівна лікар ЛОР
Бохотниця Юлія Валентинівна

ЛОР

Знаємо, що операція це завжди неприємно. Ми хочемо допомогти нашим пацієнтам отримати інші відчуття від роботи хірургів, де менше болю, більше зручності та комфорту. А також максимум зусиль для отримання результату.

Ми щоразу радимось чи у конкретному випадку операція дійсно принесе той результат, на який ви очікуєте. І оперуємо тільки тоді, коли це потрібно.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Коли потрібно робити септопластику носової перегородки

Коли це призводить до серйозних проблем з диханням, відхилена перегородка може перекрити одну сторону вашого носа і зменшити потік повітря, викликаючи утруднене дихання через одну або обидві сторони вашого носа.

Септопластика випрямляє перегородку носа шляхом обрізки, репозиції та заміни хряща, кістки або обох.

Якщо у вас виникли симптоми – такі як утруднене дихання через ніс – які впливають на якість вашого життя, ви можете розглянути операцію з виправлення викривленої перегородки.

Ризики септопластики

Як і будь-яка велика операція, септопластика несе ризики, такі як кровотеча, інфекція та побічна реакція на анестетик.

Інші можливі ризики, характерні для септопластики, включають:

 • Тривалі симптоми, такі як непрохідність носа
 • Надмірна кровотеча
 • Зміна форми вашого носа
 • Отвір у перегородці
 • Зниження нюху
 • Згущена кров у носовому просторі, яку доводиться дренувати
 • Тимчасове оніміння у верхній частині ясен, зубах чи носі

Можливо, вам знадобиться додаткова операція для лікування деяких з цих ускладнень. Можливо, вам також знадобиться додаткова операція, якщо результат септопластики не відповідає вашим очікуванням. Порадьтеся з лікарем про ваші конкретні ризики перед операцією.

Як вам підготуватись до септопластики

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Перш ніж запланувати септопластику, ви зустрінетесь зі своїм хірургом, щоб обговорити переваги та ризики операції.

Ця зустріч, як правило, включає:

 • Ваша історія хвороби. Ваш лікар запитає про умови, які у вас виникли чи у вас були, а також про будь-які діючі ліки чи добавки, які ви приймаєте.
 • Фізичний огляд. У вас буде фізичний іспит, включаючи будь-які відповідні тести. Лікар огляне вашу шкіру і внутрішню і зовнішню частину носа.
 • Фотографії. Хтось із кабінету вашого лікаря може сфотографувати ваш ніс з різних кутів. Ваш лікар може використовувати ці фотографії для обговорення перед септопластикою або для довідки під час і після операції.
 • Обговорення ваших очікувань. Ви та ваш лікар повинні поговорити про ваші очікування. Він або вона пояснить, що септопластика може зробити, а що не можна зробити для вас і якими можуть бути ваші результати.

Їжа та ліки

Уникайте препаратів, що містять аспірин або ібупрофен до і після операції. Ці ліки можуть посилити кровотечу. Приймайте лише ті ліки, які затвердив або призначив ваш хірург.

Інші запобіжні заходи

Якщо ви палите, киньте палити. Куріння збільшує ризик виникнення проблем під час операції та після неї. Куріння може уповільнити процес загоєння.

Септопластика

Що ви можете очікувати?

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Як проходить операція – септопластика носової перегородки

Септопластика випрямляє перегородку носа шляхом обрізки, репозиції та заміни хряща або кістки. Хірург працює через розрізи всередині носа. Інколи потрібно робити невеликий надріз між ніздрями.

Якщо носові кістки криві і відштовхують перегородку в один бік, можливо, доведеться зробити надрізи в кістках носа, щоб їх переставити. Розкидачі трансплантатів – це невеликі, підсилюючі смужки хряща, які можна використовувати, щоб допомогти виправити відхилену перегородку, коли проблема знаходиться по мосту носа. Іноді це необхідно для ефективного випрямлення перегородки.

Під час процедури

Процедуру можна проводити або з місцевим, або загальним наркозом. Який тип наркозу використовується, залежить від того, наскільки складна ваша операція, і чому ви та ваш хірург віддаєте перевагу.

 • Місцева анестезія. Цей вид наркозу обмежений вашим носом. Ваш лікар вводить знеболюючі ліки (знеболюючий) у тканини носа. Якщо ви також будете заспокоюватися, це робиться за допомогою пропофолу. Ліки вас заспокоять.
 • Загальний наркоз. При загальній анестезії ви вдихаєте знеболюючий засіб або отримуєте анестетик через вену. Цей тип наркозу впливає на весь ваш організм і викликає тимчасовий стан без свідомості.

Заздалегідь поговоріть із лікарем про те, який вид анестезії для вас найкращий.

Під час операції розріз закривають розсмоктуючим швом. М’які силіконові шини можна вставити всередину кожної ніздрі для підтримки перегородки. Щоб запобігти післяопераційній кровотечі, ваш лікар може помістити в ніс матеріал, що нагадує бинт (тампон).

Після операції вас переводять у відділення для відновлення, де персонал стежить за вами та спостерігає за будь-якими ускладненнями. Зазвичай ця процедура проводиться в амбулаторних умовах, тому, ймовірно, ви зможете повернутися додому в той же день. Однак вам знадобиться хтось, щоб завести вас додому.

Після процедури

Щоб ще більше зменшити шанси на кровотечу та набряк, ваш лікар може попросити дотримуватися цих заходів обережності протягом декількох тижнів після операції.

Залежно від ступеня вашої операції, вам може не знадобитися робити все це:

 • Піднімайте голову, коли ви спите.
 • Не дуйте носом кілька тижнів.
 • Носити одяг, який застібається на гудзики; не надягайте одяг, наприклад сорочки або светри, над головою.
 • Уникайте напружених занять, таких як аеробіка та біг підтюпцем, до п’яти тижнів, щоб уникнути потенційного дихання носом.

Результати

Через три-шість місяців після операції ваші носові тканини будуть відносно стабільними. Досі можливо, що хрящі та тканини з часом можуть поступово рухатися або перетворюватися. Деякі зміни все ще можуть відбутися протягом року або більше після операції.

Більшість людей вважають, що септопластика покращує їх симптоми, такі як утруднене дихання, які були викликані відхиленою перегородкою. Рівень покращення, який ви можете очікувати при септопластиці, залежить від людини.

Деякі люди виявляють, що їх симптоми продовжуються навіть після операції, і вирішили пройти другу септопластику для подальшого очищення носа та перегородки.

Яка ціна даного лікування

Ціна лікування може бути різна і буде залежити від вашої особливої ситуації, наркозу, розхідних матеріалів і часу перебування в клініці. Саме тому перш ніж визначатись з ціною наш ЛОР має вас оглянути і обговорити всі деталі

Чому варто звернутися саме до нас

Це запитання задає собі кожен пацієнт, якому рекомендують Bodro clinic або дізнався, що наші спеціалісти добре роблять саме ці операції.

В першу чергу ми намагаємось дотримуватись наших принципів і цінностей, а саме:

 • Ми робимо все від нас залежне, щоб вам допомогти
 • Ми робимо все, щоб вам було зручно бути у нас
 • Ми не розводимо людей на гроші

Адже нашою основною місією є Створення найкрутішої клініки в Україні.

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Введіть ваш контакт *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню