Біль при статевому житті

Може бути постійним чи раптовим, виникати до, під час або після статевого акту.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Диспареунія – це біль, що виникає при спробі статевого акту або інших діях сексуального характеру, що припускають проникнення, чи біль під час них. Може бути постійним чи раптовим, виникати до, під час або після статевого акту.

Причини можуть бути як і анатомічні/фізіологічні, так і психологічні. У багатьох жінок такий біль траплявся хоч раз протягом життя.

Поговоріть з вашим лікарем про наявність диспареунії. Лікування стосуватиметься безпосередньої причини та допоможе побороти або мінімізувати такий біль.

Симптоми

  • біль при сексуальному проникненні (пенетрації)
  • біль при будь-якому проникненні, включаючи введення тампона
  • глибокий біль при фрикціях
  • пекучий або ниючий біль
  • пульсуючий біль, який триває годинами після статевого акту.

Коли звернутись до лікаря

Якщо біль з’являється при кожному статевому акті, поговоріть з вашим лікарем.

Розв’язання цієї проблеми допоможе покращити статеве життя, емоційний стан та самооцінку.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

БІЛЬ ПРИ СТАТЕВОМУ ЖИТТІ

Причини болю при статевому житті

Фізіологічні причини різняться в залежності від того, коли з’являється біль — при проникненні чи при активних фрикціях. Емоційні фактори можуть призводити до безлічі типів диспареунії.

Біль при статевому житті

Причини такого болю можуть включати:

  • Недостатня кількість природного лубриканту(змазки). Зазвичай – як результат недостатньої прелюдії. Зниження рівня естрогенів після клімаксу або народження дитини/годування грудьми також може призводити до болю при проникненні.
  • Деякі медичні препарати, які впливають на лібідо чи знижують природну лубрикацію, і роблять секс болючим. Це деякі антидепресанти, гіпотензивні ліки, снодійні, антигістамінні та оральні контрацептиви.
  • Поранення, травми чи подразнення. Включаючи нещасний випадок, хірургічні втручання в тазовій ділянці, жіноче обрізання, або епізіотомія — розрізи, що робляться при пологах для розширення пологового каналу.
  • Запалення, інфекція чи шкірні хвороби. Інфекція в ділянці статевих органів чи сечовидільних шляхів може спричинити біль при проникненні. Екзема чи інші шкірні проблеми також можуть бути причиною.
  • Вагінізм – неконтрольовані спазми м’язів вагіни можуть призвести до болючого проникнення.
  • Вроджені аномалії. Зазвичай проявляються від народження, такі як відсутність повністю сформованої вагіни (агенез вагіни) або наявність перетинки, щоб блокує вхід у вагіну — так звана суцільна дівоча пліва.

Біль під час сексу

Зазвичай з’являється при глибокому проникненні та в деяких позиціях значно погіршується.

Причини:

  • Патологічні стани та захворювання. Ендометріоз, запальні захворювання тазу, пролапс (випадіння матки), ретроверсія матки, фіброміоми, цистит, синдром подразненого кишечника, дисфункція тазового дна, аденоміоз, кісти яєчників та гемороїдальні вузли.
  • Хірургічні чи інші медичні втручання: утворення шрамів чи спайок після хірургії тазу, включаючи видалення матки (гістеректомію) може призводити до появи больових відчуттів. Медичні втручання з приводу онкологічних захворювань — опромінення чи хімієтерапія — теж можуть призводити до болючого статевого акту.

Емоційні фактори

Емоції глибоко переплетені з сексуальною активністю, тому вони можуть призвести до появи такого типу болю.

Сюди належать:

  • Психологічні фактори. Тривожність, депресивні розлади, боязнь близькості або стосунків, переживання з приводу сексуальної привабливості можуть призводити до недостатнього збудження чи його відсутності, і як наслідок, дискомфорту чи болю.
  • Стрес. М’язи тазового дна напружуються у відповідь на стрес у вашому житті, що може призводити до появи больових відчуттів.
  • Сексуальне насильство. Не у всіх людей з диспареунією є сексуальне насильство в минулому, але якщо воно у вас було, то це може бути причиною.

Важко сказати чітку емоційну причину диспареунії. Початковий біль може призвести до постійного страху болю, що зробить розслаблення практично неможливим, і призведе ще до більшого болю. Ви навіть можете почати уникати статевих стосунків, якщо ви асоціюватимете їх з болем.

Діагностика

До кого звернутись? — лікар сексопатолог, гінеколог, психолог чи психотерапевт.

  • Анамнез — історія хвороби. Лікар може спитати, коли біль вперше виник, де саме болить, який характер болю, і чи це трапляється з кожним партнером чи у кожній сексуальній позиції. Лікар також може запитувати про оперативні втручання, травми, народження дітей, і сексуальне життя. Не кажіть неправди чи соромтесь – ця інформація може допомогти при постановці правильного діагнозу.
  • Огляд — лікар може побачити ознаки подразнення шкіри, інфекції чи анатомічні проблеми. Він або вона можуть визначати локалізацію болю помірним натисканням на тазове дно чи область геніталій.
  • Візуальний огляд вагіни, використовуючи “дзеркало”, щоб роз’єднати стінки вагіни. У деяких жінок з болючим проникненням, дискомфорт виникає також при вагінальному обстеженні. Ви можете попросити зупинити огляд, якщо обстеження виявляється болючим.
  • Інші методи обстеження. Якщо лікар підозрює наявність захворювання чи патологічного стану, він або вона можуть порадити пройти УЗД органів малого таза.

Чи потрібен в даному випадку сексопатолог?

Так, сексопатолог є одним з найважливіших спеціалістів  в команді, яка займається болем під час статевого життя, і взагалі проблемами сексуального життя. Саме тому ми створили можливість задати запитання анонімно прямо тут на сайті нашому сексопатологу.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню