Екзема – це гостре чи хронічне неінфекційне запальне захворювання шкіри, що має нервово-алергічну природу та характеризується різними елементами висипу, відчуттям печіння, свербінням і схильністю до рецидивів.
Причини виникнення екземи
Причини екземи до кінця не вивчені і можна говорити тільки про фактори, що провокують виникнення хвороби. За цими факторами визначають і тип захворювання:
-
-
- Справжня екзема – виникає від впливу різних внутрішніх і зовнішніх факторів. Це може бути і психо-емоційне напруження або психічні травми, цукровий діабет, захворювання травної системи, вегето-судинні захворювання, захворювання щитовидної залози або генетичний фактор.
- Професійна екзема, що виникає в результаті тривалого впливу на шкіру певної хімічної речовини. Наприклад тривалий вплив певного прального порошку. Цей тип екземи з’являється в місці безпосереднього впливу подразника, з подальшим поширенням на інші ділянки шкіри.
- Мікробна екзема, виникає від тривалого запального процесу, викликаного грибками або бактеріями. Мікробна екзема є серйозним захворюванням, яке необхідно відразу ж лікувати.
- Варикозна екзема, що виникає, в основному, на нижніх кінцівках. Тобто, вона може бути наслідком неправильного кровообігу при варикозних захворюваннях.
-
Симптоми
До найчастіших симптомів відносяться:
-
-
- суха шкіра, що лущиться;
- почервоніння шкіри;
- свербіння;
- відкриті, покриті кіркою або мокнучі виразки.
-
Діагностика
Діагностика захворювання ґрунтується на огляді шкірних покривів дерматологом, вивченні анамнестичних даних. Після огляду лікар призначає ряд додаткових діагностичних досліджень, таких як:
-
-
- лабораторні дослідження: загальний та біохімічний аналіз крові, глюкоза крові, різні алергологічні дослідження та ін.;
- консультація інших фахівців: ендокринолога, гастроентеролога та ін.
-
Перелік досліджень у кожному конкретному випадку може варіюватись і підбирається лікарем для кожного пацієнта індивідуально, виходячи з форми та особливостей перебігу захворювання.
Лікування
Пацієнтам з екземою обов’язково призначають дієту, з раціону виключають цитрусові, горіхи, шоколад та ін.
Медикаментозне лікування полягає у призначенні як місцевих (мазі, примочки, креми), так і системних (таблетки, уколи) протизапальних і глюкокортикоїдних препаратів. Також застосовують антигістамінні засоби, антибіотики, місцеві антисептики, сорбенти, вітаміни.
Наші лікарі
Лікуванням екземи займається лікар-дерматолог, оскільки тільки фахівець зможе підібрати найбільш ефективну тактику з огляду на всі особливості перебігу хвороби. Лікарі BodroClinic індивідуально розроблять алгоритм лікування саме для вашого випадку.
Це може вас зацікавити
1. Дерматологія
2. Хейліт
3. Ксероз шкіри