Літотрипсія нирок, сечового міхура та сечоводів

Зміст статті:

Що таке дистанційна літотрипсія?

Літотрипсія – це неінвазивний метод дроблення каменів у нирках безболісно, швидко, без оперативного втручання та анестезії.

Суть літотрипсії – це дроблення каменів в нирках на менші уламки сфокусованими ультразвуковими хвилями.

Є кілька методів лікування каменів у нирках та сечоводі. У нашому медичному центрі ми дробимо камені дистанційною ультразвуковою літотрипсією.

Нашими основними принципами є:

удалить вены на ногах цена

Відношення
та увага

Ми відносимся до пацієнтів так, як ми хочемо, щоб відносились до нас.

лечение варикоза вен на ногах

Лише
ефективне лікування

Ми не призначаємо ліків, які не ефективні.

удаление вен на ногах лазером

Операція
лише за потреби

Ми не оперуємо, якщо не треба оперувати.

Наші лікарі

Мостовий Сергій Володимирович
Мостовий Сергій Володимирович

Уролог, дитячий уролог, сексопатолог

Войцешин Володимир Васильович
Войцешин Володимир Васильович

Уролог

Дрогомирецький Степан Іванович

Оперуючий лікар-хірург, лікар УЗД, проктолог

Крижановський Сергій Анатолійович - Бодро Клінік
Крижановський Сергій Анатолійович

Лікар-хірург

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Знаємо, що операція це завжди неприємно. Ми хочемо допомогти нашим пацієнтам отримати інші відчуття від роботи хірургів, де менше болю, більше зручності та комфорту. А також максимум зусиль для отримання результату.

Ми щоразу радимось чи у конкретному випадку операція дійсно принесе той результат, на який ви очікуєте. І оперуємо тільки тоді, коли це потрібно.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Ударно-хвильова літотрипсія

Що треба знати про дистанційну ультразвукову літотрипсію?

Дистанційна літотрипсія – метод, який найкраще працює при менших каменях у нирках та сечоводі.

Ударні хвилі генеруються апаратом, який називається літотріптор та фокусуються під рентгенівськими променями на камені в нирці. Ударні хвилі проникають в тіло через шкіру та тканини, досягають камінь та розбивають його на менші уламки. Протягом місяця після лікування до 90% невеликих фрагментів виводяться з організму із сечею без болісних відчуттів.

Тому літотрипсія дає можливість людям, у яких прогресує сечокам’яна хвороба (камені у нирках та сечоводі) уникнути інвазивної хірургічної процедури видалення каменів.

Що потрібно зробити для проведення ударно-хвильової літотрипсії?

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Ваш лікар пояснить, як підготуватися до процедури.

Вам може знадобитися:

 • Аналізи: аналізи крові для перевірки функції нирок і аналізи крові, а також аналізи сечі, щоб перевірити на наявність інфекції у вашій сечі.
 • Перегляньте ліки які ви приймаєте: продовжуйте приймати всі ліки, якщо ваш лікар не скаже вам інше. Можливо, вам доведеться припинити прийом варфарину або інших препаратів, що розріджують кров. Ці ліки можуть збільшити ризик кровотечі, пов’язаної з процедурою.
 • Дотримуйтесь певної дієти: вам потрібно буде припинити їсти та пити за кілька годин до процедури.

Хто проводить ударно-хвильову літотрипсію?

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Лікар-уролог зазвичай проводить ударно-хвильову літотрипсію.

Урологи – це висококваліфіковані лікарі, які спеціалізуються на лікуванні складних проблем нирок та інших органів сечовиділення.

Чого я можу очікувати під час процедури ударно-хвильової літотрипсії?

Під час ударно-хвильової літотрипсії лікар не повинен робити розрізів. Але вам все одно знадобиться легка форма анестезії (знеболення), щоб вам було комфортно.

Під час процедури ударно-хвильової літотрипсії:

 1. Лікарі використовують рентгенівські промені або ультразвук, щоб точно визначити розташування каменів у нирках. Ці зображення допомагають їм точно націлювати ударні хвилі, щоб зробити лікування більш ефективним.
 2. Апарат для ударно-хвильової літотрипсії посилає потужні енергетичні хвилі в ваше тіло. Якщо ви не спите під час процедури, ви можете почути хрускіт або відчути постукування збоку.
 3. Тисячі ударних хвиль спрямовані на камінь нирки, розбиваючи камінь на багато частин. Маленькі шматочки вийдуть через сечові шляхи.

Скільки часу триває процедура ударно-хвильової літотрипсії?

Ударно-хвильова літотрипсія зазвичай займає близько години. Ваша процедура може зайняти більше або менше часу, залежно від розміру та кількості каменів у нирках, а також вашого загального стану здоров’я.

Чого я можу очікувати відразу після процедури ударно-хвильової літотрипсії?

Ударно-хвильова літотрипсія, як правило, є амбулаторною процедурою. Хоча ви повинні піти додому того ж дня, розраховуйте провести кілька годин у кімнаті відновлення. Оскільки ви отримаєте заспокійливе, хтось повинен буде відвезти вас додому.

Скільки часу відходять камені після дистанційної літотрипсії?

Як правило виділення фрагментів ниркових каменів із сечею протягом кількох днів або тижнів після процедури. Кам’яні шматки можуть виглядати як пісок, гравій або пил.

Уламки каменю (навіть крихітні) можуть зашкодити. Знеболюючі ліки, що відпускаються без рецепта, допоможуть перенести це комфортно, поки вийдуть всі уламки каменю.

Коли потрібна дистанційна ударно-хвильова літотрипсія?

Метод дистанційної літотрипсії найкраще підходить для лікування менших каменів у нирках або у верхній частині сечоводу. Однак, саме Ваш лікар вирішує, чи можна Вам лікувати камінь даним методом. Фахівець враховує розмір, розташування, щільність каменю; чи немає у Вас протипоказів та оцінює фізіологічну структуру тіла, перш ніж вирішити, що найкраще для вас.

Найчастіше лікар пропонує ударно-хвильову літотрипсію для лікування каменів у нирках, які:

 • занадто великі і не виходять з організму природнім шляхом через сечовід (камені діаметром більше 5 мм – розмір гумки олівця)
 • блокують відтік сечі
 • спричиняють інтенсивний і тривалий біль.
Мостовий Сергій Володимирович
Мостовий Сергій Володимирович

Уролог, дитячий уролог, сексопатолог

Літотрипсія нирок, сечового міхура та сечоводів

Коли ударно-хвильова літотрипсія не рекомендується для лікування каменів у нирках?

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Після проходження обстеження та аналізів, а саме, комп’ютерної томографії, також додатково лікар використовує ультразвукове дослідження (УЗД), швидко приймається рішення щодо подальшої тактики лікування.

Організація літотрипсії

Що потрібно зробити для проведення ударно-хвильової літотрипсії?

Ваш лікар пояснить, як підготуватися до процедури. Вам буде потрібно:

 • Аналізи: загальний аналіз крові; біохімічний аналіз крові для перевірки функції нирок; виключення порушення згортання крові; також аналіз сечі, щоб перевірити чи немає інфекції.
 • Перегляньте ліки які ви приймаєте: продовжуйте приймати ліки, якщо Ваш лікар не скаже Вам інше. Можливо, вам доведеться припинити прийом препаратів, що розріджують кров. Ці ліки збільшують ризик кровотечі, пов’язаної з процедурою.
 • Дотримуйтесь певної дієти: Вам потрібно буде припинити їсти та пити за кілька годин до процедури.

В нашій команді є координатор, який швидко організує Вам обстеження та розкаже про підготовку до процедури.

У нас є власна лабораторія, де Ви зможете швидко здати всі необхідні аналізи.

Хто проводить ударно-хвильову літотрипсію?

Лікар-уролог зазвичай проводить ударно-хвильову літотрипсію. Урологи – це висококваліфіковані лікарі, які спеціалізуються на лікуванні складних проблем нирок та інших органів сечовиділення.

Чого я можу очікувати під час процедури ударно-хвильової літотрипсії?

Ударно-хвильової літотрипсія – це дроблення каменів без розрізу, оперивного втручання та без анестезії. Лікар може призначити ліки для знеболювання, щоб вам було комфортно.

Під час процедури ударно-хвильової літотрипсії:

Лікарі використовують рентгенівські промені або ультразвук, щоб точно визначити розташування каменів у нирках. Ці зображення допомагають їм точно націлювати ударні хвилі, щоб зробити лікування більш ефективним і подрібнити камінь.

Апарат для ударно-хвильової літотрипсії посилає потужні енергетичні хвилі у Ваше тіло. Якщо Ви не спите під час процедури, можете почути хрускіт або відчути постукування збоку.

Тисячі ударних хвиль спрямовані на камінь нирки, які розбивають камінь на багато частин.

Скільки часу триває процедура ударно-хвильової літотрипсії?

Ударно-хвильова літотрипсія зазвичай займає близько години. Ваша процедура може зайняти більше або менше часу, залежно від розміру та кількості каменів у нирках, а також вашого загального стану здоров’я.

Чого я можу очікувати відразу після процедури ударно-хвильової літотрипсії?

Ударно-хвильова літотрипсія, як правило, є амбулаторною процедурою. Ви можете піти додому того ж дня, однак, розраховуйте провести кілька годин у кімнаті відновлення під наглядом лікаря. Оскільки, ви отримаєте заспокійливе, хтось повинен буде відвезти Вас додому.

Скільки часу відходять камені після ударно-хвильової літотрипсії?

Як правило виділення фрагментів ниркових каменів із сечею проходить протягом кількох днів або тижнів після процедури. Кам’яні уламки можуть виглядати як пісок, гравій або пил.

Уламки каменю (навіть крихітні) можуть зашкодити. Тому додому Ви поїдете зі знеболюючими ліками, які допоможуть перенести це комфортно, поки вийдуть всі фрагменти каменя.

Більше інформації про камені в нирках можна побачити у цьому відео, яке ми підготували для вас

Ризики та протипокази

Наскільки ефективна ударно-хвильова літотрипсія при лікуванні каменів у нирках?

Загалом, від 70% до 90% випадків пацієнт після ударно-хвильової літотрипсії позбавляються каменів через три місяці після лікування. Кількість серйозних ускладнень 1%.

Що робити, якщо ударно-хвильова літотрипсія не допомогла?

У деяких випадках ударно-хвильова літотрипсія не розбиває камінь достатньо, щоб усі частини могли вийти з організму самостійно. Якщо це станеться, Вам може знадобитися повторна літотрипсія.

Ваш лікар може порекомендувати повторну ударно-хвильову літотрипсію або запропонує інше лікування, яке більш підійде.

Які потенційні ризики або ускладнення після ударно-хвильової літотрипсії?

Потенційні ризики ударно-хвильової літотрипсії:

 • Закупорка в сечоводі
 • Кров в сечі або кровотеча навколо нирки
 • Інфекція сечі
 • Легкий дискомфорт або синці на спині (біля обробленої ділянки)
 • Біль при сечовипусканні

Які протипокази до дистанційної ударно-хвильової літотрипсії:

 • Тверді камені: камені в нирках, що складаються з певних речовин (наприклад, цистин або певні типи кальцинітів), важко подрібнити за допомогою ударно-хвильової літотрипсії.
 • Вагітність: жінкам, які є або можуть бути вагітними, не слід проводити літотрипсію. Ударні хвилі можуть завдати шкоди плоду.
 • Інфікований камінь у нирках: інфікований камінь нирки, який застряг у сечоводі і викликає лихоманку або озноб, є невідкладною медичною допомогою, і його не слід лікувати за допомогою ударно-хвильової літотрипсії.
 • Коагулопатія – пацієнти у яких порушене згортання крові, що збільшує ризик внутрішньої кровотечі після ударно-хвильової літотрипсії.
 • Пухлини в нирках та сечоводі.
 • Якщо є кардіостимулятор або інший інплант в організмі: ультразвукові хвилі, можуть вплинути на роботу інпланта в організмі, тому потрібно попередньо оцінити можливість проведення літотрипсії.
 • Дуже великі камені в нирках: ударно-хвильова літотрипсія найкраще працює при невеликих каменях у нирках. Ваш лікар може порекомендувати інший метод для лікування каменів у нирках діаметром понад 2 сантиметри.
 • Аневризма аорти черевної порожнини.
 • Інфекція нирок або інший тип інфекції сечовивідних шляхів.
 • Деформації хребта, наприклад, сколіоз.
 • Неконтрольований високий кров’яний тиск.

Відновлення після літотрипсії

Скільки часу потрібно для відновлення після ударно-хвильової літотрипсії?

Більшість людей повертаються до своїх звичних справ протягом кількох днів. Але можуть бути тривалі побічні ефекти, поки у Вас не вийдуть останні уламки каменю.

Щоб зменшити ризик повторного каменеутворення та зробити життя комфортним, Ви можете отримати індивідуальну безкоштовну програму профілактики у нашого уролога.

Запишись на консультацію до уролога та дізнайся більше.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Коли треба звертатися до лікаря?

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас є раптовий, сильний біль у животі або спині, який не проходить, або постійна нудота чи блювота.

Ці симптоми є ознакою того, що камінь у нирках може блокувати відтік сечі. Рідко закупорка може призвести до серйозної інфекції (що викликає лихоманку або озноб), що може становити загрозу для вашого здоров’я.

Зателефонуйте своєму лікарю чи координатору щоразу, особливо якщо у вас є:

 • Згустки крові у вашій сечі.
 • Лихоманка.
 • Біль, що посилюється, навіть після прийому знеболюючих препаратів.
 • Проблеми з сечовипусканням (ви відчуваєте бажання сходити в туалет, але не можете).
 • Нудота або блювота.
 • Запаморочення.

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню