Нетримання сечі лікування

Зміст статті:

Види та симптоми нетримання сечі у жінок

Що таке нетримання сечі

Нетримання сечі, це втрата контролю сечового міхура – поширена, і часто бентежна проблема. Ступінь тяжкості варіюється від періодичності протікання сечі, від коли кашляєте чи чхаєте, до позивів до сечовипускання, яке є настільки раптовим і сильним, що ви не встигаєте в туалет вчасно.

Хоча це відбувається частіше у міру старіння жінки. Нетримання сечі не є неминучим наслідком старіння, тобто вікове. Якщо нетримання сечі впливає на вашу щоденну діяльність, не соромтеся звернутися до лікаря. Для більшості людей прості зміни способу життя або медикаментозне лікування можуть полегшити дискомфорт або вилікувати нетримання сечі.

 

Нашими основними принципами є:

удалить вены на ногах цена

Відношення
та увага

Ми відносимся до пацієнтів так, як ми хочемо, щоб відносились до нас.

лечение варикоза вен на ногах

Лише
ефективне лікування

Ми не призначаємо ліків, які не ефективні.

удаление вен на ногах лазером

Операція
лише за потреби

Ми не оперуємо, якщо не треба оперувати.

Наші лікарі

Войцешин Володимир Васильович
Войцешин Володимир Васильович

Уролог

Мостовий Сергій Володимирович
Мостовий Сергій Володимирович

Уролог, дитячий уролог, сексопатолог

Кушнір Святослав Володимирович
Кушнір Святослав Володимирович

Гінеколог

Знаємо, що операція це завжди неприємно. Ми хочемо допомогти нашим пацієнтам отримати інші відчуття від роботи хірургів, де менше болю, більше зручності та комфорту. А також максимум зусиль для отримання результату.

Ми щоразу радимось чи у конкретному випадку операція дійсно принесе той результат, на який ви очікуєте. І оперуємо тільки тоді, коли це потрібно.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Як з вами зв'язатися? *
Заполните поле

Що таке стресове нетримання сечі?

Види та симптоми нетримання сечі у жінок:

 • Стресове нетримання. Сеча просочується, коли ти чиниш тиск на сечовий міхур, кашляючи, чхаючи, сміючись, займаючись фізичними вправами або піднімаючи щось важке.
 • Вимушене нетримання сечі. У вас раптовий, інтенсивний позив до сечовипускання з подальшим мимовільним виділенням сечі. Можливо, вам буде потрібно мочитися часто, в тому числі протягом ночі. Нетримання сечі може бути спричинене інфекцією, або більш важким станом, таким як неврологічний розлад або діабет.
 • Функціональне нетримання. Фізичні або психічні порушення перешкоджають вчасно потрапити в туалет. Наприклад, якщо у вас сильний артрит, можливо, ви не зможете розстебнути штани досить швидко.
 • Змішане нетримання. У вас спостерігається не один тип нетримання сечі.

Причини нетримання сечі

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Нетримання сечі – це не хвороба, це симптом. Це може бути викликано побутовими звичками, основними медичними умовами або фізичними проблемами. Ретельна оцінка лікарем може допомогти визначити, що стоїть за вашим нетриманням.

Тимчасове нетримання сечі

Деякі напої, продукти та ліки можуть діяти як діуретики – стимулюючи сечовий міхур та збільшуючи об’єм сечі. Вони включають:

 • Алкоголь
 • Кофеїн
 • Газовані напої та газована вода
 • Штучні підсолоджувачі
 • Шоколад
 • Перець чилі
 • Продукти з високим вмістом спецій, цукру або кислоти, особливо цитрусові
 • Ліки від серця та артеріального тиску, седативні засоби та міорелаксанти
 • Великі дози вітаміну С

Нетримання сечі також може бути викликане:

 • Інфекції сечовивідних шляхів. Інфекції можуть подразнювати ваш сечовий міхур, викликаючи у вас сильні позиви до сечовипускання, а іноді й нетримання сечі.
 • Запор. Пряма кишка розташована біля сечового міхура і ділиться багатьма однаковими нервами. Жорсткий, ущільнений стілець у вашій прямій кишці призводить до перенапруження цих нервів і збільшення частоти сечовипускання.

Стійке нетримання сечі

Нетримання сечі також може бути стійким станом, викликаним основними фізичними проблемами або змінами, включаючи:

Вагітність. Гормональні зміни та збільшена вага плоду можуть призвести до стресового нетримання.

Пологи. Вагінальне розродження може послабити м’язи, необхідні для контролю сечового міхура, а також пошкодити нерви сечового міхура та підтримуючу тканину, що призведе до еффекту “опущеного (пролапсованого) тазового дна”. При пролапсі сечовий міхур, матка, пряма кишка або тонка кишка можуть відхилятись від звичного положення і виступати у піхву. Такі випинання можуть провокувати нетримання сечі.

Змінюється з віком. Старіння м’язів сечового міхура може знизити здатність сечового міхура зберігати сечу. Також мимовільні скорочення сечового міхура частішають після 50 років, та ще інтенсивніше після 70 років.

Менопауза. Після менопаузи жінки виробляють менше естрогену, гормону, який допомагає підтримувати здорову оболонку сечового міхура та сечівника. Погіршення стану цих тканин може посилити нетримання сечі.

Видалення матки. У жінок сечовий міхур і матка підтримуються багатьма однаковими м’язами і зв’язками. Будь-яка операція, що стосується репродуктивної системи жінки, включаючи видалення матки, може пошкодити опорні м’язи тазового дна, що може призвести до нетримання сечі.

Обструкція. Пухлина в будь-якому місці сечового тракту може блокувати нормальний відтік сечі, що призводить до переповнення сечового міхура та як наслідок – нетриманню сечі. Сечові камені – тверді, кам’янисті маси, що утворюються в сечовому міхурі – іноді викликають витік сечі.

Неврологічні розлади. Розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, інсульт, пухлина мозку або травма хребта можуть перешкоджати нервовим сигналам, що беруть участь у контролі сечового міхура, спричиняючи нетримання сечі.

Нетримання сечі лікування

Фактори ризику виникнення нетримання сечі

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

До факторів, що підвищують ризик розвитку нетримання сечі, належать:

Стать. У жінок частіше виникає стресове нетримання. Вагітність, пологи, менопауза та нормальна анатомія жінки пояснюють цю різницю. Однак у чоловіків з проблемами передміхурової залози підвищений ризик появи нетримання сечі та переповнення.

Вік. По мірі дорослішання м’язи вашого сечового міхура та сечівника втрачають частину своєї сили. Зміни з віком зменшують час утримання сечі вашим сечовим міхуром та збільшують ризики мимовільного виділення сечі.

Зайва вага. Зайва вага збільшує тиск на ваш сечовий міхур та навколишні м’язи, що послаблює їх і дозволяє сечі просочуватися під час кашлю або чхання.

Паління. Вживання тютюну може збільшити ризик нетримання сечі.

Історія сім’ї. Якщо у близького члена сім’ї спостерігається нетримання сечі,  то ризик розвитку захворювання вищий.

Інші захворювання. Неврологічне захворювання або діабет можуть збільшити ризик нетримання сечі.

Ускладнення

Ускладнення хронічного нетримання сечі включають:

Проблеми зі шкірою. Висипання, шкірні інфекції та виразки можуть розвиватися з постійно мокрої шкіри.

Інфекції сечовивідних шляхів. Нетримання сечі збільшує ризик повторних інфекцій сечовивідних шляхів.

Вплив на ваше особисте життя. Нетримання сечі може вплинути на ваші соціальні, робочі та особисті стосунки.

Нетримання сечі лікування

Лікування нетримання сечі залежить від типу нетримання, його ступеня тяжкості та основної причини. Може знадобитися комбінація методів лікування. Якщо ваші симптоми викликають у вас проблему, то ваш лікар спочатку лікуватиме цей стан.

Ваш лікар, швидше за все, запропонує найменш інвазивні методи лікування та перейти до інших варіантів, лише якщо ці методи не дадуть результату.

Ваш лікар може порекомендувати:

Тренування сечового міхура, щоб затримати сечовипускання після того, як з’явиться позив. Ви можете почати, затримувати сечопуск на 10 хвилин щоразу, коли відчуєте позив до сечовипускання. Мета – подовжити час між походами в туалет, поки ви не будете мочитися лише кожні 2,5 – 3,5 години.

Подвійна спроба, що допоможе вам навчитися спорожняти сечовий міхур більш повно, щоб уникнути нетримання сечі. Подвійна спроба означає сечовипускання, потім кілька хвилин чекання, і повторення спроби.

Планові походи в туалет, щоб мочитися кожні дві-чотири години, а не чекати необхідності йти.

Управління рідиною та дієтою, щоб відновити контроль над сечовим міхуром. Можливо, вам доведеться скорочувати або уникати алкоголю, кофеїну або кислої їжі. Зменшення споживання рідини, схуднення або збільшення фізичної активності також можуть полегшити проблему.

Вправи на м’язи тазового дна

Ваш лікар може рекомендувати часто виконувати ці вправи для зміцнення м’язів, які допомагають контролювати сечовипускання. Ці вправи також відомі як вправи Кегеля, ці вправи особливо ефективні при нетриманні стресу, але можуть також допомогти прискорити нетримання.

Щоб робити вправи на м’язи тазового дна, уявіть, що ви намагаєтесь зупинити потік сечі, потім:

 • Напружте м’язи, які ви використали, щоб припинити сечовипускання і потримати протягом п’яти секунд, а потім розслабитися протягом п’яти секунд. (Якщо це занадто складно, почніть, тримаючи дві секунди та розслабляючи три секунди.)
 • Попрацюйте над тим, щоб утримувати м’язи протягом 10 секунд.
 • Націльтесь щонайменше на три підходи з 10 повторень щодня.

Щоб допомогти вам визначити та скоротити правильні м’язи, ваш лікар може запропонувати вам попрацювати з фізіотерапевтом або спробувати методи біологічного зворотного зв’язку.

Електрична стимуляція

Електроди тимчасово вставляються у вашу пряму кишку або піхву, щоб стимулювати та зміцнювати м’язи тазового дна. Ніжна електрична стимуляція може бути ефективною при нетриманні стресового нетримання сечі, але вам можуть знадобитися багаторазове лікування протягом декількох місяців. Ми маємо унікальне обладнання в Bodro Clinic, яке ви можете використовувати прямо в себе вдома.

Запитайте нашого уролога про це обладнання.

Медикаментозне лікування нетримання сечі у жінок

Ліки, які зазвичай використовуються для лікування нетримання, включають:

• Антихолінергічні засоби. Ці ліки можуть заспокоїти перенапружений сечовий міхур і можуть бути корисними при нетримання сечі. Приклади включають оксибутинін (Ditropan XL), толтеродин (Detrol), дарифенацин (Enablex), фезотеродин (Toviaz), соліфенацин (Vesicare) і троспій (Sanctura).

• Мірабегрон (Мірбетрик). Застосовується для лікування нетримання сечі, це ліки розслаблює м’язи сечового міхура і може збільшити кількість сечі, яку може утримувати ваш сечовий міхур. Це також може збільшити кількість одночасного сечовипускання, що допоможе спорожніти міхур більш повно.

• Альфа-блокатори. У чоловіків з нетриманням сечі ці препарати розслаблюють м’язи шийки сечового міхура та м’язові волокна в простаті і полегшують спорожнення сечового міхура. Приклади включають тамсулозин (Фломакс), альфузозин (Уроксатрал), силодозин (Рапафло), доксазозин (Кардура) і теразозин.

• Актуальний естроген. Жінкам застосування низькодозованих місцевих естрогенів у вигляді вагінального крему, кільця або пластиру може допомогти тонізувати і омолоджувати тканини уретри та піхви. Системний естроген – прийом гормону у вигляді таблеток – не рекомендується при нетриманні сечі і навіть може погіршити його.

Пристрої, призначені для лікування нетримання сечі, включають:

• Уретральна вставка, невеликий одноразовий прилад, що нагадує тампон, вставлений у сечівник перед конкретною діяльністю, наприклад, тенісом, який може викликати нетримання сечі. Вкладиш діє як пробка для запобігання протікання, і видаляється перед сечовипусканням.

• Пессарій, жорстке кільце, яке ви вставляєте у свою піхву і носите цілий день. Пристрій зазвичай використовується у тих, хто має випадіння, яке викликає нетримання сечі. Песарій допомагає затримати міхур, який лежить біля піхви, щоб запобігти витіканню сечі.

Інтервенційні терапії

Інтервенційні терапії, які можуть допомогти при нетриманні сечі включають:

• Ін’єкції навколо сечового міхура. Синтетичний матеріал вводиться в тканини, що оточують сечівник. Об’ємний матеріал допомагає утримати сечівник закритим і зменшити витік сечі. Ця процедура, як правило, набагато менш ефективна, ніж більш інвазивні методи лікування, такі як хірургія при нетриманні стресу, і зазвичай потребує регулярного повторення.

• Ботулінічний токсин типу А (Ботокс). Ін’єкції ботоксу в м’язи сечового міхура можуть принести користь людям, які мають надмірно активний сечовий міхур. Ботокс зазвичай призначають людям, лише якщо інші ліки першого ряду не мали успіху.

• Нервові стимулятори. Пристрій, що нагадує кардіостимулятор, імплантується під вашу шкіру, щоб доставити безболісні електричні імпульси до нервів, які беруть участь у контролі сечового міхура (крижові нерви). Стимулювання крижових нервів може контролювати нетримання сечі, якщо інші методи лікування не працювали. Пристрій може бути імплантовано під шкіру на сідниці та з’єднано з проводами на нижній частині спини, над лобковою зоною або за допомогою спеціального пристрою, вставленого у піхву.

Хірургічне лікування при нетриманні сечі у жінок

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Якщо інші методи лікування не працюють, кілька хірургічних процедур можуть лікувати проблеми, що викликають нетримання сечі:

 • Процедури слінгу. Смуги тканини, синтетичного матеріалу використовуються для створення тазової стропи навколо уретри та області потовщеної мускулатури, де сечовий міхур з’єднується з уретрою (шийкою сечового міхура). Слінг допомагає утримувати уретру закритою, особливо при кашлі або чханні. Ця процедура застосовується для лікування стресового нетримання.
 • Операції при пролапсі. У жінок зі змішаним нетриманням та пролапсом органів малого таза хірургічна операція може включати комбінацію процедури слінгу та операції пролапсу.

Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?

Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.

Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.

Ваше ім’я *
Заполните поле
Що вас турбує? *
Заполните поле
Введіть ваш контакт *
Заполните поле

Не потрібно навіть виходити з дому

Після заповнення форми з вами зв’яжуться

Меню