Сколіоз

Сколіоз у Bodro clinic.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Сколіоз

Сколіоз-захворювання приєднується до групи дефектів, що формується тілом. Однак він стає скріпленим сполучною речовиною з деформацією суглоба зі зменшенням на 10°. Це відхилення від осі анатомічного положення. Ця аномалія розвивається далеко. У подібні періоди це особливо часто. Sz до т. Зв періоди росту, тобто між 1-м та 3-м, 7-м та 9-м та 12 та 15-річним віком.

Хребет дитини до однорічного віку набуває правильної кривизни і набуває виду подвійного С. Однак остаточну форму набувають лише близько 18 років. Завдяки цьому дефекти постави підліток може легко виправити. Якщо дефект не помічений рано, дитина вступає в доросле життя з порушеннями. У більшості випадків це сколіоз.

Виявлення сколіозу на ранній стадії за допомогою відповідних рекомендацій дає можливість ефективно запобігти утворенню значних деформацій хребта, які можуть захистити від серйозних наслідків.

Нам здається, що немає нічого важливішого в житті, ніж бачити результат своєї роботи, життя і нашої реабілітації. Адже неможливо передати словами ті відчуття, коли пацієнт не міг ходити, а ти зробив так, що він ходить. Коли людина після травми знову повертається до свого щасливого життя. І слово “дякую” від цього пацієнта додає тобі наснаги жити, і робити свою роботу добре.

Наші лікарі

Колесник
Колесник Денис Анатолійович

Лікар реабілітолог

Хребет – це стовп, що складається з 33-34 хребців, який підтримує все тіло людини.

Елементи хребта розташовані під різним кутом і створюють природні бічні вигини. Отримана кривизна збігається з вертикальною, так що людина може прийняти просту фігуру.

Основний тест, який слід провести для визначення сколіозу, – це аналіз Адамса. Це візуальне обстеження має діагностичну цінність лише у разі значних змін, які часто можуть бути не помітні на початковій стадії викривлення. Тест передбачає нахил вперед. Оглянута дитина стоїть без футболки і робить нахил вперед, намагаючись торкнутися пальцями підлоги. Спинка повинна бути рівномірно вигнута з обох сторін.

Надмірне згинання хребта є причиною порушення балансу тіла і впливає на зсув центру ваги тіла. При сколіозі в будові тіла видно нерівні, виступаючі плечі. Внаслідок проштовхування через хребці ребер т. зв. реберний горб з одного боку спини. Плечі та стегна знаходяться на нерівномірній висоті, а кут талії з одного боку чіткіший, ніж з іншого.

Як було зазначено вище, сколіоз у початковій фазі не дає видимих сигналів. Тому, крім тесту Адамса, проводиться ряд інших тестів. Остаточний діагноз зазвичай встановлюється на основі рентгенографії хребта. Знімок, як правило, робиться у передній і задній проекції у положенні стоячи. Він ілюструє кістковий вік, ступінь викривлення на основі кута Кобба, а також наявність інших відхилень у кістковій тканині.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

СКОЛІОЗ

Для визначення розміру кривизни найчастіше використовується метод Кобба. Кут Кобба – це кут між верхнім кінцевим хребцем і нижнім кінцевим хребцем кривизни. Для оцінки кута проводяться дві прямі лінії вздовж кінцевих хребців, а потім лінії, проведені перпендикулярно раніше накресленим лініям. Кут, утворений лініями, вказує на кут викривлення хребта. Викривлення нижче 10° називають сколіотичною поставою.

Це рання стадія захворювання, яка вимагає спостереження та контрольних тестів. Напруга м’язів і підтримка виправленої постави тіла можуть досягти повної корекції постави. Сколіоз до 24° заснований на індивідуально підібраних реабілітаційних вправах. Сколіоз між 24-40 ° лікується спеціалізованими методами реабілітації та використанням корсетів.

Навпаки, сколіоз із кутом, більшим за 50°, лікується хірургічним шляхом. Викривлення в діапазоні 40-50° вимагає індивідуального рішення про продовження лікування та оцінки ризику прогресування.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню