Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ)
Що таке жовчнокам’яна хвороба?
Жовчнокам’яна хвороба — виникає як наслідок утворення каменів у жовчному міхурі.
Однозначно не з’ясовано, чому виникає дане захворювання, а також не існує методів профілактики, хоч збільшується ймовірність виникнення каменів у жовчному при ожирінні, малорухомому способі життя, неправильному харчуванні.
Лікування жовчнокам’яної хвороби можливе тільки оперативним методом — видаляється жовчний міхур, ефективного консервативного лікування не існує.
Видалення жовчного міхура не призводить до погіршення травлення у більшості людей.
Нашими основними принципами є:
Наші лікарі

Дрогомирецький Степан Іванович
Оперуючий лікар-хірург, лікар УЗД, проктолог

Клєшанцова Анастасія Володимирівна
Сімейний лікар, спеціаліст із УЗД

Роблячи 500+ операцій на рік, ми часто є свідками хвилювання і невпевненості зі сторони пацієнтів: “чи дійсно потрібна операція?”, “чи достатньо компетентні ці лікарі?”, “може є якісь більш сучасні методи лікування?”. У Bodro Clinic ми ставимо здоров’я та комфорт пацієнта в пріоритет. Відповідальне рішення робити операцію приймаємо лише якщо результати діагностики та консультацій з іншими лікарями клініки кажуть про таку необхідність.
Bodro Clinic – це досвідчені лікарі, сучасне обладнання та операція лише тоді, коли це дійсно потрібно.
Онлайн консультація
Фактори ризику виникнення каменів:
- Жіноча стать.
- Вік від 40 років.
- Надмірна вага або ожиріння.
- Сидячий спосіб життя.
- Вагітність.
- Вживання їжі з високим вмістом жирів.
- Дотримання дієти з високим вмістом холестерину.
- Вживання їжі з низьким вмістом клітковини.
- Наявність в родині родичів, що мали камені у жовчному міхурі.
- Наявність цукрового діабету.
- Наявність деяких захворювань крові, таких як серповидно-клітинна анемія або лейкемія.
- Швидке схуднення.
- Прийом ліків, що містять естроген, наприклад оральних контрацептивів або гормональних препаратів.
- Наявність захворювання печінки.
Симптоми захворювання:
- Важкість у правому підребер’ї після вживання їжі;
- Присмак гіркоти у роті;
- Печінкові коліки;
- Нудота, блювання;
- Можливе підвищення температури.
Всі ці симптоми більше проявляються після вживання жирної та гострої їжі, смаженого м’яса, консервації, копченостей.
Камені у жовчному міхурі небезпечні тим, що блокуючи загальну жовчну протоку можуть викликати жовтяницю, є ризик пошкодження печінки.
Діагностика жовчнокам’яної хвороби в Бодро клінік
Хвороба не з’являється раптово, а розвивається поступово. Виявити камені у жовчному міхурі можна при ультразвуковому обстеженні органів черевної порожнини.
Вартість УЗД органів черевної порожнини – 230 грн.
Також і рентгенологічні дослідження можуть бути використані для діагностики захворювання жовчного міхура.
Виявлені камені вже самі по собі не зникнуть, хвороба буде прогресувати, тому рекомендуємо звернутись на консультацію до хірурга.
Вартість консультації хірурга – 400 грн
Додатково спеціаліст може відправити пацієнта на забір необхідних аналізів, щоб оцінити роботу печінки, жовчного міхура, підшлункової залози (біохімічний аналіз крові); побачити вміст холестерину в організмі (ліпідограма).
У нас є власна лабораторія, де ви можете здати аналізи за один день.
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Лікування жовчнокам’яної хвороби
Лікування жовчнокам’яної хвороби можливе тільки оперативним методом: видаляється жовчний міхур (лапароскопічна холецистектомія).
Лапароскопічна холецистектомія — сучасний малоінвазивний вид операції з видалення жовчного міхура.
Втручання потребує роботи досвідченого хірурга та всієї операційної команди, відповідного обладнання.
Все це ми забезпечуємо в нашому медичному центрі.
Переваги лапароскопічного видалення жовчного міхура:
- Мінімальний біль — знеболюючі можуть бути потрібні тільки на 1-2 дні після операції;
- Швидке загоєння та відновлення — замовники послуг (пацієнти) проводять в клініці після операції всього 1-2 дні, далі повертаються до звичайного життя із тимчасовим обмеженням сильних фізичних навантажень;
- Естетичний ефект — хірург робить тільки 4 маленькі розрізи на животі, які потім не будуть практично помітні.
Підготовка та проведення операції по видаленню каменів жовчного міхура
Підготовка до операції включає в себе ряд стандартних аналізів та обстежень перед операцією. Також необхідно буде очистити тонкий та товстий кишечник, прийняти душ в день операції.
Після опівночі перед операцією не можна їсти та пити, крім ліків, якщо такі були призначені оперуючим лікарем.
Організація
У нашій команді працює операційний координатор, який супроводжує пацієнта до і після операції, а саме:
- організовує передопераційні обстеження та забір аналізів
- готує післяопераційну палату для комфортного перебування та відновлення
- координує післяопераційне відновлення пацієнта та інформує щодо контрольних оглядів, перев’язок, зняття швів, можливих побічних ефектів, що турбують пацієнта
Вартість лапароскопічної холецистектомії (без наркозу) – від 10700 грн.
Операція проводиться під загальною анестезією. Хірург проникає в живіт біля пупка, використовуючи спеціальну канюлю (троакар).
Лапароскоп (тонкий телескоп) приєднується до спеціальної камери і вводиться в черевну порожнину, що дає можливість хірургу бачити збільшені внутрішні органи на моніторі.
Встановлення інших троакарів дозволяє хірургові делікатно відокремити жовчний міхур від спайок і потім видалити його через один з отворів.
Відновлення після холецистектомії
Після операції людина перебуває у нас в клініці під медичним наглядом протягом 1 доби, термін може бути продовжено ще на одну добу за рішенням лікаря. На період 7 днів після втручання буде рекомендовано обмежити фізичні навантаження, хоч здійснювати легкі короткі піші прогулянки не заборонено.
Шви після лапароскопічної холецистектомії знімають на 7-8 добу після операції. На 1 місяць необхідно буде обмежити піднімання тяжкого до 3-4 кілограмів, не робити вправи, що навантажують прес.
Також на цей період рекомендована буде дієта. При дотриманні всіх рекомендацій, через 1 місяць після операції вже жодних обмежень немає.
Операція з видалення жовчного міхура відноситься до найбільш часто виконуваних оперативних втручань. Якщо виникла жовчнокам’яна хвороба, то саме ця операція поверне якість життя.
То що ж робити, щоб камені в жовчному міхурі не виникали?
В першу чергу потрібно усунути фактори ризику, на які впливаєте саме ви. На все інше, на що ви не можете вплинути, ви не вплините, тому цим перейматись не потрібно. Тобто їжте більше фруктів, і овочів, не набирайте вагу і більше рухайтесь. Не скидайте вагу швидко.
А якщо вже виникли камені в жовчному міхурі?
Якщо є камені, то це не вирок. З ними можна жити все життя і не оперуватись. Але звичайно є випадки, коли потрібно обов’язково оперуватись. Коли точно потрібно вас оперувати, і інших варіантів немає.
Якщо у вас був приступ жовчнокам’яної хвороби, або так звана печінкова коліка. Навіть якщо приступ швидко купувався, і захворювання не перейшло в гострий холецистит, то все одно потрібно забирати жовчного міхура, адже приступи обов’язково будуть повторюватись, і можуть призвести до важких наслідків. Також потрібно оперувати камені, які призвели до так званого «виключення» жовчного міхура. Часто це великі каміння, які повністю заповнюють міхур. Такі випадки можуть призвести до складних операцій, якщо не прооперувати вчасно. Також досить небезпечними є маленькі камені в міхурі 3-5 мм, які можуть виходити з жовчного міхура, і потрапляти в жовчеві протоки. Ці випадки супроводжуються жовтяницею, і таким важким станом, як холангіт. Якщо вже виникнула така ситуація, як потрапляння каменів в жовчеві протоки, і як наслідок механічна жовтяниця, то потрібно буде робити дві операції. Перша – це видалення каменів з жовчевої протоки через дванадцятипалу кишку. Друга – це безпосередньо холецистектомія, або видалення жовчного міхура.
Як розчинити камені в жовчному міхурі?
Звичайно нікому не хочеться робити операцій. Тому лікарі і фармацевти постійно шукають способи, як обійтись без операції, і розчинити камені. Але на жаль 100% способів розчинити каміння в жовчному міхурі немає. Є засоби, які містять урсодезоксихолеву кислоту, яка впливає на холестеринові камені. Але на жаль ні один лікар не може гарантувати, камені точно розчиняться. Тим більше, що для ефекту( згідно досліджень) потрібно до 6 місяців постійного вживання препаратів урсодезоксихолевої кислоти.
Отже, які рекомендації можу дати я, як лікар хірург, Вам?
Кожна ситуація, і кожен пацієнт є індивідуальним, і я вибираю індивідуальний підхід, до кожного пацієнта. Саме тому індивідуальне спілкування з лікарем, є ключем до пошуку правильного рішення у кожній індивідуальній ситуації.
Якщо ви з іншого міста, але хочете отримати послуги нашої кліники, то ви зможете перебувати в наших комфортних готельних кімнатах
Онлайн консультація
Ми знаємо як інколи складно наважитися на запис до лікаря. Народні методи чи самолікування не є безпечними чи надійними альтернативами походу в лікарню, але формат онлайн консультації з лікарем – це швидко, комфортно і безпечно.
