Сечокам’яна хвороба у Bodro clinic у Нововолинську.
Камені в нирках
Сечокам’яна хвороба (або так звані «камені в нирках», нефролітіаз чи уролітіаз) це щільні утвори з мінералів та солей, які утворюються всередині у нирках.
Харчування, надмірна вага, деякі медичні стани, а також БАДи та ліки належать до найчастіших причин каменів у нирках. Камені можуть виникати у будь-якій частині сечовидільної системи — від нирок до сечового міхура. Часто камені формуються тоді, коли сеча концентрована, і це дозволяє мінералам кристалізуватись та злипатись докупи.
Ми розробили гарантований комплекс заходів, щоб камені в нирках не утворювались (дізнатись більше).
Проходження каменів може бути дуже болючим, але якщо їх вчасно виявити — вони не завдадуть ніякої шкоди організму. В залежності від вашої ситуації, іноді непотрібно нічого крім знеболюючих та великої кількості питної води, щоб камінь вийшов.
Поліклініка – це місце куди можна звернутись по будь-якому запитанню пов’язаному зі здоров’ям.
Приватна – це тоді, коли конкретна людина за щось відповідає. Відповідає ім’ям і репутацією. Саме тому в нашій приватній поліклініці ви знайдете людей, які роблять свою роботу так, як би вони це зробили своїй мамі. І саме тому ви можете звернутись до нас тоді коли ви цього дійсно потребуєте.
Наші лікарі
Симптоми
Зазвичай камінь в нирці не викликає жодних симптомів, поки не починає рухатись по нирці чи проходити в сечоводи (трубки, що з’єднують нирки та сечовий міхур). Якщо камінь застрягає в сечоводі, він може заблокувати потік сечі і призвести до набряку нирки і до спазму сечоводу, що дуже болісно для пацієнта.
Підозрілі прояви:
- Гострий сильний біль у боці та спині.
- Біль, що поширюється у низ живота.
- Переймоподібний біль різної інтенсивності.
- Біль або пекучість під час сечовипускання.
Інші симптоми:
- рожева, червона або коричнева сеча
- мутна сеча з неприємним запахом
- постійний позив до сечопуску, почащене сечовипускання чи сечопуск невеликою кількістю сечі
- нудота та блювота
- гарячка та озноб при приєднанні інфекції.
Біль може змінюватись — змінювати локалізацію чи збільшувати інтенсивність — по мірі того, як камінь проходить по сечоводу.
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Коли звернутись до лікаря
Негайно зверніться до лікаря, якщо:
- біль настільки виражений, що не можна знайти комфортного положення тіла
- біль супроводжується нудотою
- біль супроводжується гарячкою та ознобом
- кров в сечі
- проблеми з сечовипусканням.
Причини утворення каменів в нирках
Камені в нирках не мають певної, визначеної причини; декілька різних факторів можуть підвищувати ваш ризик.
Камінь формується, коли ваша сеча починає містити більше кристалоутворюючих речовин (таких як кальцій, щавелеву та сечову кислоту) ніж може розбавити рідку частину сечі.
В той же час, сеча може містити знижену кількість речовин, що протистоять утворенню камінців, і тоді утворюється ідеальне середовище для їх формування.
Діагностика каменів в нирках
Якщо лікар підозрює у вас камінь в нирці, можуть виконуватись такі діагностичні процедури:
- Аналізи крові на мінерали, які можуть виявити підвищений рівень кальцію чи сечової кислоти. Лікар може відстежувати функцію ваших нирок і запідозрити інші патологічні стани.
- Аналізи сечі. Добовий аналіз сечі може виявити надмірну кількість каменеутворючих солей чи мінералів.
- Візуалізація, для безпосереднього пошуку каменя в нирці. Використовуються рентген-обстеження, комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика.
- Аналіз каменів, що вийшли.
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Лікування сечокам’яної хвороби
Лікування залежить від типу каменів і причини, що їх спричинили.
Маленькі камені з мінімальними проявами
Більшість дрібних каменів не потребує інвазивного втручання.
Такі камені можуть вийти за допомогою:
- Адекватного питного режиму.
- Знеболюючі. Використовуйте диклофенак, ібупрофен, напроксен чи німесулід для позбавлення болю під час ниркової коліки.
- Безпосереднього лікування, щоб полегшити проходження каменя. Такі ліки належать до групи альфа-блокаторів. Вони розслабляють м’язи сечоводу, щоб полегшити рух каменя вниз.
Великі камені і такі камені, що погіршують стан:
Камені, які занадто великі для самостійного проходження, або ті, що призводять до кровотеч, пошкодження нирок чи спричиняють інфекції, потребують більш серйозного лікування. Включаючи:
- використання звукових хвиль, щоб руйнувати камені. В залежності від типу і розміру каменю — лікар може порадити ударнохвильову дистанційну літотрипсію.
- Під дією звукових хвиль камені розпадаються на дрібніші часточки, які зможуть пройти по сечовидільній системі. Процедура триває від 45 до 60 хвилин і може призвести до помірного болю, тому використовуватиметься помірна седація або легка анестезія.
Літотрипсія може призвести до появи крові в сечі, синців на животі чи спині, кровотеч навколо нирок і сусідніх органів і дискомфорту, коли частки каменя рухатимуться по сечовидільному тракту. - Хірургічні втручання для видалення каменів великих розмірів. Процедура називається черезшкірна нефролітотомія (PCNL). Проводиться під наркозом і після неї треба побути в лікарні день чи два для відновлення. Таку процедуру лікар може порекомендувати, якщо ударнохвильова літотрипсія не була ефективна.
- Використання ендоскопічних технік. Щоб забрати камінь, в сечовидільну систему вводиться спеціальна трубка з освітленням та камерою (уретероскоп).
Визначають положення каменя і спеціальним пристроєм розбивають його, щоб частинки могли пройти далі. Іноді встановлюють стент (тоненьку трубку), щоб запобігти набряку та прискорити одужання. Процедура вимагатиме місцевого чи загального знеболення. - Операція на прищитовидних залозах. Часто камені формуються через підвищення функції прищитовидних залоз, які розташовані коло щитоподібної залози. Безпосередньо виділяють гормон, котрий збільшує рівень кальцію в крові.
Що робити, щоб камені в нирках не утворювались
Саме для цього ми розробили детальну і ефективну індивідуальну програму, яка дозволить уникнути утворення каменів.
Натисніть тут, щоб дізнатися більше.
Профілактика полягатиме у зміні способу життя, адекватного лікування і контролю у лікаря.
Підготовка до прийому у лікаря
Маленькі камені, які не заблоковують сечовидільну систему, можуть спостерігатись в сімейного лікаря. Але якщо камінь великий і призводить до вираженого болю чи проблем з нирками, лікар може скерувати вас безпосередньо до лікаря, який займається сечовидільною системою (уролога)/
Що ви можете зробити?
- Спитати, чи небхідно якось підготуватись до прийому, наприклад, зробити аналіз сечі чи ультразвукове обстеження сечовидільної системи
- Деталізувати ваші симптоми
- Вести підрахунок випитої рідини і кількості виділеної сечі
- Скласти список усіх ліків, вітамінів, добавок, що ви приймаєте
- Взяти з собою когось для моральної підтримки
- Записати питання до лікаря, наприклад:
-
- Чи у мене камінь у нирці?
- Його розмір?
- Де він розташований?
- Який у мене тип каменя?
- Чи мені потрібні лікарські препарати для покращення стану?
- Чи потрібне мені оперативне втручання чи інша процедура?
- Які в мене шанси, що камінь з’явиться повторно?
- Як мені запобігти розвитку каменів в подальшому?
- У мене є інші захворювання. Як діяти?
- Чи мені потрібно щось обмежити?
- Чи треба консультацію вузького спеціаліста?
- Чи є альтернатива лікуванню, що ви призначаєте?
- Чи у вас є якісь навчальні матеріали про мою хворобу? Де порекомендуєте почитати про неї?
- Чи потрібен контрольний візит?
Не бійтесь запитувати будь-які запитання, які виникають в процесі консультації з лікарем!
Про що говорити з лікарем?
Лікар швидше за все запитає про таке:
- Коли почались симптоми?
- Симптоми виникають раптово чи тривають у часі?
- Наскільки виражені симптоми?
- Щось покращує ваш стан?
- Щось погіршує ваш стан?
- Чи ще у кого в родині були випадки сечокам’яної хвороби?
Типи ниркових каменів
Знання про тип каменя допоможе визначити причину, і дасть підказки, як зменшити ризик його повторного формування.
- Кальцієві камені. Більшість каменів у нирках — кальцієві, у формі кальцію оксалату. Оксалати утворюється в печінці і надходять з певною їжею. Вживання певної їжі, високі дози вітаміну Д, оперативні втручання на травному тракті можуть збільшити концентрацію кальцію чи оксалату в сечі.
Кальцієві камені такж бувають у формі кальцію фосфату. Такий варіант частіше трапляється при порушенні обміну речовин, наприклад ниркового тубулярного ацидозу. - Струвітові камені. Формуються у відповідь на часті інфекції сечової системи. Швидко ростуть до великих розмірів, часто без значних симптомів.
- Камені з сечової кислоти. Формуються у тих людей, які втрачають велику кількість рідини через порушення всмоктування чи хронічну діарею, тих, що їдять надмірну кількість білка, чи у людей з діабетом чи метаболічним синдромом.
- Цистинові камені. Трапляються у людей з генетичним захворюванням цистинурією, внаслідок якого нирки виділяють надто багато специфічної амінокислоти цистину.
Фактори ризику утворення каменів в нирках
Фактори, що підвищують ризик утворення каміння в нирках:
- Сімейний та індивідуальний анамнез. Якщо у когось в родині були випадки сечокам’яної хвороби, чи у вас вже були один або більше каменів, у вас підвищений ризик для розвитку нового каменя.
- Зневоднення. Недостатня кількість вжитої рідини кожного дня підвищує ризик ниркових каменів. Люди, які живуть в теплому вологому кліматі і люди з підвищеною пітливістю теж в групі ризику.
- Певний тип харчування. Їжа, багата на білки, з підвищеним вмістом солі та цукру може призводити до утворення камінців певного типу. Надмірна кількість солі приводить до того, що у нирках збільшується кількість кальцію, який необхідно фільтрувати і є значним фактором ризику.
- Ожиріння. Високий індекс маси тіла (ІМТ) напряму пов’язаний з підвищеним ризиком сечокам’яної хвороби.
- Захворювання та оперативні втручання на травному тракті. Гастректомія, запальні захворювання кишечника і хронічна діарея можуть призвести до змін в процесі травлення, що впливатимуть на всмоктування кальцію та води.
- Деякі БАДи та ліки — вітамін С, кислотознижуючі препарати на основі кальцію, ліки від мігрені, антидепресанти, надмірне використання проносних засобів.
- Інші медичні стани, такі як нирковий тубулярний ацидоз, цистинурія, і повторювальні інфекції сечовидільної системи.
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
+38 067 384 7678
Телефонуйте нам
Що робити, якщо я знаходжусь далеко від Bodro clinic але хочу проконсультуватися з лікарем?
Ми розуміємо, що в сучасному світі часто немає сенсу приїжджати для того, щоб проконсультуватися. Обстеження можна передати через електронку чи інший месседжер. Проконсультуватися можна з любої точки світу через messenger.
Тому перш за все ви можете заповнити форму прямо тут на сторінці, де опишете свою проблему, можете прикріпити копії обстежень, і наш відповідальний лікар дасть вам відповідь і домовиться з вами про спілкування у зручний вам спосіб.
Хочете онлайн консультацію?
Bodro Clinic турбується про ваш час та хороший настрій і надає можливість отримати онлайн консультацію профільного лікаря.