З проблемою утворення каменів в нирках і сечоводі стикається, за статистикою МОЗ України, кожен сьомий житель України. Сечокам’яна хвороба – це одне з найпоширеніших захворювань в урології. Найчастіше, люди навіть не знають про своє захворювання, адже камені утворюються не за день і навіть не за місяць. На початковому етапі хвороба проходить непомітно. Симптоми починають виявлятися коли камінь починає виходити через сечовидільну систему або набуває великих розмірів.
Камені в нирках можуть завдавати багато болю. Ось чому варто уникати продуктів, які сприяють їхньому утворенню. Сьогодні ми розповімо вам, що варто припинити їсти, якщо ви схильні до утворення каменів у нирках або мали їх у минулому.
Топ 5 продуктів, які сприяють утворенню камнів у нирках
1. Кофеїн
Надмірне споживання кофеїну призводить до збільшення рівню кальцію в сечі. Виведення кальцію з організму відбувається через нирки, що провокує скупчення кальцинатів у мікроскопічні частинки і призводить до їх подальшого об’єднання в нерозчинні камені.
Необхідно пам’ятати, що кофеїн міститься не тільки в каві, а також в чаї та багатьох газованих напоях. Розчинна кава дуже шкідлива для нирок, її варто повністю виключити з раціону.
2. Штучні підсолоджувачі
Слід ставитися з обережністю до газованих напоїв, соків і десертів з супермаркетів, а також до всіх продуктів з позначкою «низькокалорійний» і «дієтичний». Насправді ці продукти містить велику кількість цукру і мають безліч побічних ефектів, в тому числі сприяють утворенню каменів у нирках.
3. Солона їжа
Сіль вважається ключовим фактором утворення каменів в нирках. Затримуючи рідину в організмі вона провокує розвиток сечокам’яної хвороби. Обмеження в споживанні стосується не тільки солі як окремого продукту, а також продуктів з високим вмістом цієї речовини. Таких як: сир, соєві продукти, напівфабрикати, соуси, консервовані продукти.
4. Червоне м’ясо
Жири і білки тваринного походження багаті пуринами і сечовою кислотою. Також ці речовини містяться в більшості бобових культур і рибних консервах. При зловживанні продуктами, що містять пурин, збільшується ймовірність виникнення порушень роботи нирок. Людям схильним до сечокам’яної хвороби необхідно скоротити споживання цих продуктів до 1-2 рази в тиждень.
5. Щавлева кислота і оксалати
Джерелами оксалатів є какао-боби, петрушка, ревінь, селера, шпинат, щавель, арахіс.
При надмірному споживанні цих продуктів порушується нормальне виведення солей з організму і, як наслідок – камені в нирках і сечовому міхурі.
Друзі, бережіть себе, ставтеся відповідально до свого здоров’я і все буде BODRO!
Наші лікарі
Це може вас зацікавити
1. Урологія
2. Літотрипсія нирок, сечового міхура та сечоводів
3. Сечокам’яна хвороба