Перелом ноги – справа серйозна. Важливо не тільки грамотне лікування, але і правильна реабілітація, для повного відновлення функціоналу.
Важливо пам’ятати, що у нерухомої кінцівки певною мірою атрофуються м’язи і їх потрібно заново розробляти. Давайте розглянемо докладніше реабілітацію після перелому коліна.
Коли починається реабілітація?
Не варто думати, що процес реабілітації починається після зняття гіпсу. Важливо замислитися про нього буквально відразу, коли стихне сильний біль. Зазвичай це відбувається на 5 день, а іноді і раніше, залежно від місця і ступеня пошкодження. Весь час сидіти шкідливо і краще, щоб нога здебільшого знаходилася в природному положенні – вигин близько 5 градусів в коліні і тазостегновому суглобі.
Про що не можна забувати
При знерухомленні важливо підтримувати правильну циркуляцію крові. Це забезпечується з допомогою масажів. Якщо з гіпсом такого не зробиш, то відразу після його зняття варто активно зайнятися розігрівом і масажем ноги. Відновлення правильного потоку крові – це половина успіху правильної реабілітації.
Через слабкість м’язів може виникнути плоскостопість.
Щоб уникнути небажаного повороту важлива правильна ортопедична устілка, а іноді і саме взуття (особливо якщо травма щиколотки).
Як навчитися ходити заново
Після зняття гіпсу нозі потрібні навантаження. Перше, що ви відчуєте – слабкість, нога стає немов чужа і керувати нею буде не так просто. У міру можливості потрібно додавати навантаження і робити різного роду вправи:
-
- прогулянки на невеликі дистанції на свіжому повітрі;
- розтяжка;
- присідання;
- стрибки (скакалка наприклад);
- повільний біг.
Важливо давати навантаження на різні групи м’язів. Цього можна домогтися вправами, наприклад ходити якийсь час тільки на п’ятах, а потім тільки на носочках і так далі. На більш пізніх етапах реабілітації потрібно збільшити навантаження.
При особливо серйозних переломах – таранна і п’яткова кістка – навантаження можна давати тільки через 4-6 місяців.
Але краще за все звернутися до професіоналів. Від того як правильно пройде реабілітація та відновлення залежить те, як швидко і якісно, ви зможете повернутися до звичного життя.
Наші лікарі
Це може вас зацікавити
1. Реабілітаційний центр
2. Остеохондроз грудного відділу хребта
3. Дитяче відділення