1. Змушуй себе не дивитися в гаджети.
Хоча б з 18.00 ввечері не дивись будь які гаджети. Увімкнений екран перед сном порушує циркадні ритми сну. Замість того, зроби корисну для себе справу – помий посуд, винеси сміття, прогуляйся перед сном до 1 години часу.
2. Будь корисним.
Навіть якщо ти втік з-під обстрілів, чи став біженцем. Піди в найближчий центр допомоги, побудь волонтером. Попрацюй так інтенсивно, як ти ніколи не працював. Інтенсивна праця (особливо фізична) добре розвантажує нервову систему і допоможе краще спати. А стати корисним, це хороше емоційне наповнення, яке дозволить замінити інші емоції, які заважають спати
3. Дихальні вправи.
Дозволять вплинути на діафрагму, і таким чином простимулють блукаючий нерв. Це дозволить зменшити тривогу і напруження м’язів, а отже посприяти сну. Адже сон потребує більшого розслаблення. Вправи робіть декілька разів на день по 5хв. З закритими очима.
4. Мелатонін.
Якщо є така можливість, візьміть мелатонін. Він регулює циркадні
ритми сну, а отже сприяє його покращенню.
5. Прогулянка.
Пройди 1Окм. Ти так ще ніколи не ходив, і це тебе втомить. Довготривала прогулянка, яка почне втомлювати тебе на 6-7 кілометрі переключить нервову систему і змусить м’язи розслабитись після інтенсивної праці, що допоможе краще спати.