Рожевий лишай – інфекційно-алергічне захворювання шкіри, що характеризується плямистими висипаннями. Середній час перебігу хвороби — від 4 до 9 тижнів, в рідкісних випадках — до півроку.Хворіють рожевим люди в основному від 10 до 35 років; розвитку хвороби сприяє застуда і зниження імунітету
Симптоми
Захворювання починається (зазвичай на тлі або незабаром після застудного захворювання) з появи на шкірі тулуба одиничної папули рожевого кольору діаметром 2 см і більше (так звана материнська бляшка), центральна частина якої поступово набуває жовтуватого відтінку, як би зморщується і починає злегка лущитися. Зазвичай через кілька днів після появи материнської бляшки на шкірі тулуба і кінцівок виникають множинні дрібні овальні рожеві плями діаметром 0,5—1см. Поступово в центрі плям виявляються ледь помітні сухі складчасті лусочки, а по периферії — вільна від лусочок краю облямівка.
Коли звернутися до лікаря
Зверніться до лікаря, якщо у вас з’явиться стійка висипка.
Причини
Точна причина виникнення рожевого лишаю незрозуміла. Деякі дані вказують на те, що висипка може бути викликана вірусною інфекцією, особливо деякими штамами вірусу герпесу. Але це не пов’язано з вірусом герпесу, що викликає герпес.
Розвитку лишаю Жибера сприяє:
- Зниження імунітету внаслідок таких станів:ГРВІ чи грип.
- Переохолодження.
- Стрес.
- Загострення хронічних захворювань.
- Брак вітамінів і мікроелементів в організмі.
- Порушення гормонального фону.
- Нераціональне харчування.
- Куріння і зловживання алкоголем.
Лікування
Попри те, що рожевий лишай проходить самостійно через деякий час (від 4 до 9 тижнів), лікарі-дерматологи BodroСlinic рекомендують негайно звернутися до лікаря при перших симптомах. Серйозна небезпека полягає в схожості симптомів лишаю Жибера з іншими, більш серйозними захворюваннями. І поставити точний діагноз може тільки лікар. Часто для цього потрібне проведення додаткової діагностики та аналізів.
Саме ж лікування найчастіше направлено на полегшення прояви симптомів. Антигістамінні препарати для зняття свербіння; мазі для зменшення лущення і полівітамінні комплекси для підвищення імунітету.
Із загальних рекомендацій дерматологів, на період лікування рожевого лишаю, можна виділити наступні:
- Зменшити контакт із водою та період перебування в душі.
- Відмовитися від ванни, басейнів, саун.
- Зволожувати шкіру спеціальними засобами.
- Відмовитися від скрабів і мочалок для тіла.
На первинній консультації дерматолога в BodroСlinic, після проведення огляду, лікар поставить точний діагноз, визначить причину захворювання і підбере оптимальний метод лікування. За необхідністю призначить додаткові методи лабораторної діагностики. Методи лікування і препарати підбираються індивідуально.
Наші лікарі
Це може вас зацікавити
1. Дерматологія
2. Кропив’янка
3. Хейліт