УЗД головного мозку – безпечне і безболісне обстеження, що дозволяє оцінити стан головного мозку дітей.
Обстеження можливо провести тільки на першому році життя (іноді до двох років), так як УЗД проводиться через частину голови дитини, що пропускає ультразвук. Згодом вони окостеніють і проведення нейросонографії стає неможливим, так як кістка – серйозний акустичний бар’єр, що перешкоджає проходженню ультразвуку.
Показання до нейросонографії
УЗД головного мозку дитини зазвичай проводиться за призначенням педіатра або ж дитячого невролога. Нейросонографія показана всім дітям першого року життя, як швидкий, простий і безпечний спосіб виключити можливі патології розвитку. У деяких випадках нейросонографія проводиться не тільки в якості скринінгу, а й за показаннями.
Нейросонографія (УЗД головного мозку дитини) необхідна:
- новонародженим з малою вагою;
- в разі незвичайної форми голови або будови лицьового скелета;
- при симптомах неврологічних проблем (порушення сну у новонароджених, судоми, відставання в розвитку);
- при ризику розвитку внутрішньоутробних інфекцій;
- при підозрі на кісти або крововилив у головний мозок.
У якості скринінгового обстеження нейросонографія проводиться у віці 1 – 1,5 місяців, при наявності показань, можливе проведення УЗД до окостеніння джерелець (в більшості випадків це відбувається близько року, в одиночних випадках – до двох років).
Що показує узд головного мозку дитини?
Результати обстеження дозволяють лікарям виключити розвиток аневризм, крововиливів, арахноїдальних кіст, ішемії головного мозку, пухлин і менінгіту. Завдяки нейросонографії лікар може оцінити розміри і контури шлуночків головного мозку, стан великих судин мозку і їх сплетіння, визначити, чи немає крововиливів.
Як проводиться нейросонографія?
УЗД безпечне і безболісне для дитини, часто процедуру проводять, поки дитина спить, навіть не потривоживши її сну. Ніякої спеціальної підготовки до обстеження не потрібно – лікар за допомогою ультразвукового датчика через тім’ячко вивчає стан мозку і видає заключення.
У більшості випадків, дослідження проводиться через частину голови, що знаходиться між лобовою і тім’яною кісткою, але може проводитися і через скроні або потиличний отвір, що знаходиться біля основи шиї.
До проведення нейросонографії немає ніяких протипоказань, у цього обстеження відсутні побічні ефекти. У BodroClinic УЗД проводиться тільки кваліфікованими діагностами на апараті експертного класу.
Наші лікарі
Крижановський Сергій Анатолійович
Лікар-хірург
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Це може вас зацікавити
1. УЗД або ультразвукова діагностика
2. Дитяче відділення
3. Дитячий травматолог