Геморой – це захворювання, яке розвивається внаслідок недостатності сполучної тканини, що підтримує судини гемороїдального сплетення в належному тонусі. Через це утворюються гемороїдальні вузли – збільшені у розмірі судини, стінки яких стоншуються, самі вони випинаються назовні, кровоточать і періодично запалюються.
На жаль, медикаментозне лікування геморою в більшості випадків не може вплинути на причину захворювання. Проте вона успішно знімає тяжкі симптоми та покращує стан пацієнта, полегшуючи його страждання та уповільнюючи прогресування захворювання. Лікарські препарати при геморої призначаються за такими показаннями:
-
- усунення симптомів загострення геморою;
- підготовка пацієнта до хірургічного втручання;
- реабілітація після хірургічного втручання.
Застосування препаратів місцевої дії для лікування геморою спрямоване на усунення таких патологічних ознак:
- біль;
- запалення;
- кровотеча;
- тромбоз гемороїдального вузла;
- зняття свербіжу, печіння та подразнення в області заднього проходу та прямої кишки;
- прискорення загоєння наявних тріщин та поверхневих дефектів анального проходу.
З цією метою застосовуються кілька лікарських форм препаратів:
Свічки
- “Реліф”, “Реліф Про”, “Реліф Адванс”, “Реліф Ультра”;
- “Проктосиділ”;
- “Постеризан”;
- “Проктозан”;
- “Прокто-глівенол”;
- обліпихові та інші свічки.
Мазі, креми, гелі
- “Гепатромбін”;
- “Гепатромбін-Г”;
- гепаринова мазь;
- “Лівомеколь”;
- “Солкосерил”;
- “Ауробін”;
- іхтиолова мазь;
- “Проктоніс”;
- “Рятувальник” та інші.
Свічки від геморою
Свічки, або супозиторії, – це одна з найбільш затребуваних форм лікарських засобів для лікування геморою. Головною їх особливістю є збереження твердого агрегатного стану при кімнатній температурі і розплавлення або розрідження при нагріванні (наприклад, потрапляння в порожнину тіла людини). При переході субстанції у рідку форму вивільняються лікарські речовини, і починається їхня дія.
Пряма кишка має багату судинну мережу, за допомогою якої з калових мас абсорбується рідина з поживними речовинами. Завдяки цим властивостям активні компоненти супозиторіїв надходять у кров і надають терапевтичну дію.
Свічки можуть мати різну форму. Найчастіше їх виконують у воді конусів, сфер або циліндрів із загостреним кінцем. Максимальний діаметр у діаметрі не повинен перевищувати 1,5 см. Перед застосуванням препарату уважно ознайомтеся з інструкцією, при необхідності уточніть певні моменти у провізора або лікаря. Вводяться супозиторії після дефекації. Попередньо потрібно очистити періанальну ділянку та задній прохід за допомогою гігієнічного душу, при необхідності можна використовувати дитяче мило або мило для інтимної гігієни. Для полегшення введення свічки можна змастити водою.
Свічка вводиться у пряму кишку загостреним кінцем. Не вводьте її занадто глибоко, вона повинна розташовуватися поблизу анального кільця. Частина її залишається зовні та дотримується серветкою до повного розчинення. Після введення потрібно близько 30 хвилин полежати на животі, протягом години потрібно утримуватися від дефекації. Після розчинення свічки її олійна основа може випливати з ануса. Щоб не забруднити білизну, можна скористатися гігієнічною прокладкою або серветкою. При зовнішньому геморої свічки використовувати марно – необхідно використовувати мазеві форми.
Мазі
Мазь від геморою є м’якою лікарською формою на основі жирових компонентів. Наносять її на гемороїдальні вузли, пошкоджену шкіру та слизові оболонки заднього проходу. Лікарські компоненти вбираються глибоко в тканини та мають місцеву лікувальну дію. Застосовуються мазі при лікуванні зовнішніх і комбінованих форм геморою, у цих випадках вони зручніші ніж свічки, не провалюються в пряму кишку, швидше вбираються, не витікають і менше бруднить білизну.
Мазь наноситься на зовнішньо розташовані гемороїдальні вузли, анальні тріщини, шкіру всередині та зовні заднього проходу. Для зручності її внутрішнього використання деякі виробники надають в упаковці аплікатори. Застосовуються мазі так само, як і всі препарати, що мають місцевий механізм дії, – після дефекації та гігієнічних процедур.
Креми
Креми мають легшу консистенцію і є дво- або багатофазні емульсії. Як правило, це емульсії типу “масло у воді” або “вода в олії”. Вони швидко вбираються, але не проникають досить глибоко, тому при лікуванні геморою їхнє застосування дещо обмежене.
Креми використовують для нанесення на шкіру періанальної області, на поверхнево розташовані гемороїдальні вузли.
Таблетки від геморою
Таблетовані форми використовуються для зменшення набряку, і покращенню відтоку крові. Основними засобами, які використовують для допомоги при геморої є Детралекс, нормовен, цикло 3 форт, флебодія.
Але пам’ятайте – самолікування може бути шкідливим для вас, і може призвести до втрати часу і потреби в оперативному втручанні
Це може вас зацікавити
1. Лазерне лікування геморою
2. Гемороїдектомія ультразвуковим скальпелем
3. Гемороїдектомія