Жовчний міхур – це невеликий орган під печінкою, який концентрує та зберігає жовч.
Жовч – це рідина, що виробляється печінкою і викидається в тонку кишку для полегшення травлення. Зміни концентрації та складу жовчі, спричинені змінами в дієті, прийомом гормонів, прийомом ліків або швидкою втратою або набором ваги, можуть призвести до утворення каменів у жовчному міхурі. Невелика частина людей з камінням у жовчному міхурі може іноді відчувати біль у животі, нудоту та блювання, часто після їжі.
Жовчні камені можуть іноді мігрувати з жовчного міхура, блокувати нормальний відтік жовчі та призводити до запалення жовчного міхура. Це називається холециститом, і може викликати гострий постійний біль у животі, лихоманку, нудоту та блювання.
Камені в жовчному міхурі не потрібно лікувати, якщо вони не викликають проблем. Пацієнтів з холециститом або симптомами каменів у жовчному міхурі лікують хірургічним видаленням жовчного міхура, відомим як холецистектомія.
Де краще робити лапароскопічну операцію
На що варто звернути увагу при виборі місця де вам проводитимуть лапароскопічне втручання:
- Чи є координатор, який організовує ваше перебування? Обстеження перед операцією, ваш приїзд, ваше перебування, ваші індивідуальні потреби і індивідуальний підхід до вас. Це все грає роль. Адже правильна організація і індивідуальний підхід зменшують ваш страх, і є запорукою більш успішного результату операції.
- Чи якісна відеокамера і монітор у хірурга? Бажано FullHD або 4K. Адже чим краща камера і монітор, тим детальніше бачить оперуючий хірург, і у нього менше шансів на помилку.
- Якісний коагулятор. А ще краще, щоб був ультразвуковий скальпель. Це дозволяє уникнути кровотеч під час операції, і робити операцію швидше, а отже пацієнту менше бути в наркозі.
- Правильна вентиляційна система в операційній. Це дозволяє шкідливим бактеріям не потрапляти і не приживатись в операційній. Це зменшує ризик ваших інфекційних ускладнень.
- Хто вас буде оперувати. Важливо, щоб цей хірург мав достатній досвід не тільки лапароскопічних операцій, а і загальний лікарський досвід, а також хороші теоретичні знання. Адже при непербачуваних обставинах досвідчений, і освідчений лікар краще зрозуміє, як вийти з складної ситуації, бо він такі бачив, і про це читав і готувався до них.
Всі ці пункти ми постарались впровадити в BodroСlinic. Адже наше завдання оперувати тоді, коли це дійсно потрібно. І якщо оперувати, то подбати про максимальний результат самої операції.
Лапароскопічна операція
Суть операції полягає в тому, що у невеликі розрізи (0,5-1,5 см), яких може бути кілька, вводять спеціальні інструменти, та проводять хірургічні маніпуляції, при цьому використовують ендоскоп (відеосистему, що дозволяє точно бачити область, де проходить операція). Також під час операції черевну порожнину наповнюють вуглекислим газом. Він дозволяє краще проводити маніпуляції на органах. Використовують або інгаляційний, або внутрішньовенний наркоз. Тривалість операції становить 15-60 хвилин в залежності від складності та її обсягів.
Більшість пацієнтів йдуть додому наступного дня після операції. Пацієнти можуть повернутись до звичного харчування через деякий час. Легкий або помірний біль буває протягом декількох днів, і його можна зняти за допомогою знеболюючих препаратів, які порекомендує лікар. Пацієнти можуть приймати регулярний душ після операції. Перев’язки проводяться раз в декілька днів.
Наші лікарі
Крижановський Сергій Анатолійович
Лікар-хірург
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Дрогомирецький Степан Іванович
Оперуючий лікар-хірург, лікар УЗД, проктолог
Це може вас зацікавити
1. УЗД жовчного міхура
2. Гастроентерологія
3. Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ)