Ультразвукове дослідження – це метод візуалізації, який використовує високочастотні звукові хвилі для отримання зображень структур у вашому тілі. Зображення можуть надати цінну інформацію для діагностики та лікування різних захворювань та станів.
👆Ультразвукова хвиля, стикаючись з тією чи іншою тканиною, відбивається від неї. На цьому і заснований принцип УЗД. Спеціальний датчик спочатку випромінює ультразвук, а потім вловлює його відображення. Комп’ютер перетворює ці сигнали на відео, які лікар потім бачить на екрані.
📌За допомогою УЗД можна побачити і оцінити:
✅контури органу, його внутрішню структуру, наявність в ньому ущільнень;
✅наявність або відсутність будь-яких сторонніх утворень – наприклад, каменів, кіст, пухлин;
✅роботу органу – скорочення стінок, зміна розмірів у процесі роботи.
Що неможливо побачити❓
❌За допомогою ультразвукових хвиль неможливо обстежити порожнисті органи: трахею, бронхи, легені, стравохід, шлунок, кишечник, тому що ультразвук практично не відбивається від кордону тканин з повітрям.
❌Також УЗД неможливо зробити крізь кістку, тому таке обстеження головного мозку можливо тільки у немовлят через відкрите джерельце.
❌Певні перешкоди для дослідження створюють надлишок газів в шлунково-кишковому тракті і високий ступінь ожиріння обстежуваного.
Чи безпечно❓
Під час УЗД не відбувається жодного опромінення досліджуваних органів, тому цей метод діагностики є не тільки дуже інформативним, але й цілком безпечним. Тому, робити його можна необмежену кількість разів. ❗️Але пам’ятайте, що всі діагностичні дослідження слід проходити лише за призначенням лікаря❗️