Грижі – це аномальні випинання внутрішніх органів (або їх частини) через нормальний або аномальний отвір у порожнину (зазвичай у черевну порожнину). Найчастіше їх можна побачити у паху; меншість є навколопупковими або післяопераційними. Пахові грижі зустрічаються частіше, ніж стегнові.
Пахова грижа – це одне з найчастіших захворювань у загальній хірургії.
Пахвова грижа – це патологічне випинання очеревини у просвіт пахового каналу. Зовні це проявляється як наявність пухлиноподібного утвору у пахвинній ділянці. Вмістом грижі може бути петля кишки, сальник, або маткова труба і яєчник у жінок. При вправній грижі органи, які випадають у грижовий мішок, легко управляються в черевну порожнину при натисканні.
Важким ускладненням грижі є її защемлення – це коли вміст “застрягає” у грижовому мішку і відбувається омертвіння прищемленого органу. Тому краще лікувати грижу тоді, коли вона не болить і не турбує.
Види операцій при грижі
Пластику пахвинної грижі можна розділити на наступні три основні типи:
• герніотомія (видалення тільки грижового мішка) – сама по собі достатня при косій пахвинній грижі у дітей з нормальними м’язами черевної стінки; формальна пластика задньої стінки пахового каналу не потрібна;
• герніорафія (герніотомія плюс пластика задньої стінки пахового каналу) – підходить для невеликої грижі у молодої людини з гарною мускулатурою черевної стінки; пластики по Бассіні та Шоулдісу є прикладами герніорафії.
• герніопластика (герніотомія плюс зміцнення задньої стінки пахового каналу синтетичною сіткою) – потрібна при великих грижах і грижах у пацієнтів середнього та літнього віку зі слабкою мускулатурою черевної стінки; відновлення сітки без натягу за Ліхтенштейном є прикладом герніопластики.
Пластика сіткою без натягу за Ліхтенштейном, яка є прикладом герніопластики і в даний час є однією з найпопулярніших відкритих методик пластики пахвинної грижі, включає наступні компоненти:
• розтин підшкірно-жирової клітковини по лінії розрізу;
• розтин фасції Скарпа до апоневрозу зовнішнього косого м’яза та візуалізація зовнішнього пахового кільця та нижнього краю пахової зв’язки;
• розтин глибокої фасції стегна та оголення стегнового каналу для виявлення стегнової грижі;
• відділення апоневрозу зовнішнього косого м’яза від зовнішнього кільця латерально протягом до 5 см із збереженням здухвинно-пахвинного нерва;
• мобілізація верхнього (збереження здухвинно-підчеревного нерва) та нижнього клаптя апоневрозу зовнішнього косого м’яза живота для оголення нижчележачих структур;
• мобілізація насіннєвого канатика разом з кремастером, включаючи здухвинно-пахвинний нерв, стегново-статевий нерв та насіннєві судини; всі ці структури можуть бути оточені дренажем Пенроуза або стрічкою;
• розтин оболонок насіннєвого канатика та виявлення та виділення грижового мішка;
• інверсія, поділ, резекція або перев’язування мішка за показаннями;
• розміщення та фіксація сітки до країв дефекту або ослаблення задньої стінки пахового каналу для створення нового штучного внутрішнього кільця, з обережністю, щоб дозволити деяку слабкість, щоб компенсувати підвищений внутрішньочеревний тиск, коли пацієнт стоїть;
• резекція будь-яких нервів, які пошкоджені чи сумнівної цілісності;
• у чоловіків м’яке опускання яєчок у нормальне мошонкове становище;
• закриття шарів насіннєвого канатика, апоневрозу зовнішнього косого м’яза живота, підшкірної клітковини та шкіри.
“Золотим стандартом” у лікуванні пахових гриж є герніопластика за Ліхтенштейном. Це такий метод операції, у якому паховий канал зміцнюється спеціальним сітчастим ендопротезом. Під час операції досягаються дві мети: ліквідується власне грижа та за допомогою сітки створюється додатковий каркас, який перешкоджає утворенню грижі у майбутньому.
Клініка BodroClinic запрошує Вас позбутися грижі назавжди і в короткі терміни.
Підготовка до проведення пластики пахової грижі відкритим способом методом Ліхтенштейна
Видалення пахової грижі досить часта операція, зазвичай її виконують в плановому порядку. З метою виключення неприємних та больових відчуттів застосовують загальне знеболення. На початку операції лікар оцінює основні характеристики проблеми (величина утвору, наявність грижового мішка і т.п.). За наявності грижового мішка його переміщають назад у черевну порожнину, в подальшому укріплюючи дефект черевної стінки, через який він вип’ячувався.
Перед проведенням необхідне стандартне обстеження:
• консультації суміжних фахівців;
• комплексне лабораторне обстеження;
• електрокардіограму;
• за показами – додаткові методи обстеження.
Детальне обстеження допоможе визначити стан пацієнта та виявити можливі протипоказання до проведення процедури. За результатами діагностичного етапу буде підібрано оптимальна тактика проведення операції.
Як проходить пластика пахової грижі відкритим способом методом Ліхтенштейна?
Пластику пахової грижі за методом Ліхтенштейна відносять до ненатяжної герніопластики. Для закриття дефекту передньої черевної стінки використовують сітчастий імплант з композитних матеріалів або полімерів, завдяки чому відбувається укріплення ослаблених тканин в ділянці пошкодження і закриття отвору, через який випинав грижевий мішок. Кінцевий результат полягає в надійному укріпленню тканин в оперованій ділянці, що сприяє відсутності рецидивів у майбутньому.
Методика проведення хірургічного втручання обирається індивідуально, з урахуванням результатів попереднього обстеження.
Післяопераційне відновлення займає близько двох тижнів. Перебування пацієнта в стаціонарі під спостереженням медичного персоналу триває один, максимум два дні. Больові відчуття в ділянці післяопераційної рани зникають вже через добу, що сприяє швидкому поверненню до звичного режиму життя. Разом з тим протягом декількох тижнів слід уникати значних фізичних занять і навантажень, дотримуватись рекомендованого режиму. Контрольний огляд проводиться через місяць після операції.
Переваги проведення операції по Ліхтенштейну в Bodroclinic
Звернення до нашої клініки для проведення даної операції гарантує Вам короткий період відновлення. Наше основне завдання полягає в мінімізації травмування тканин з метою скорочення терміну реабілітації. Завдяки високому професіоналізму лікарів мінімізується вірогідність виникнення ускладнень та рецидивів. Окрім того Ви можете розраховувати на:
• використання лише сучасних і безпечних видів анестезії та методів виконання оперативних втручань;
• індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
• швидку та точну постановку діагноза;
• комфортні умови перебування в стаціонарі під час післяопераційного періоду;
• доступність цін на послуги.
Висока кваліфікація наших лікарів підтримується завдяки постійному вдосконаленню теоретичних знань та практичних навичок. Звернувшись до нас, Ви отримаєте максимальний пакет якісних послуг за доступною ціною.
Наші лікарі
Крижановський Сергій Анатолійович
Лікар-хірург
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Дрогомирецький Степан Іванович
Оперуючий лікар-хірург, лікар УЗД, проктолог
Це може вас зацікавити
1. Біль при статевому житті
2. Хірургія одного дня
3. Oпераційне відділення