Запаморочення (головокружіння) стоїть на другому місці після головного болю за частотою скарг. Це не захворювання, а симптом, який може супроводжувати безліч хвороб і станів.
Запамороченням називають суб’єктивні відчуття людини, які кожен пацієнт описує по-своєму, а саме: крутиться голова, земля пливе під ногами, рухаються нерухомі предмети, виникає відчуття дезорієнтації в просторі тощо. Нерідко раптові напади запаморочення закінчуються непритомністю – короткочасною втратою свідомості, пов’язаною з гіпоксією головного мозку. Саме через суб’єктивність сприйняття таких явищ, як запаморочення та втрата свідомості, їх дуже складно діагностувати і виявити причину. Проте, якщо такі стани виникають занадто часто, сильно турбують або тривають тривалий період часу – це привід звернутися до лікаря.
Дуже часто наші пацієнти помилково пов’язують запаморочення та непритомність з проблемами прохідності судин, що може завести процес пошуку проблеми в неправильному напрямку. Саме з такими думками в BodroСlinic звернувся пацієнт, котрий декілька разів втрачав свідомість. Після проведення комплексного огляду, лікар діагностував у нього збільшення та вузли в щитовидній залозі. Наразі обстеження триває. Саме тому ми вирішили ще раз нагадати вам, що дуже небезпечно встановлювати собі діагноз самостійно. Адже деякі стани, які супроводжуються запамороченням або непритомністю, вимагають негайного надання медичної допомоги.
Щоб позбутися запаморочення або знизити ризик розвитку непритомних станів, необхідно пройти повну діагностику з метою контролю стану здоров’я людини і виявлення захворювань, які призводять до виникнення даних симптомів.
Для виявлення причин запаморочення і непритомності проводять лабораторні та інструментальні дослідження.
Лабораторні дослідження:
- загальний і біохімічний аналіз крові;
- аналіз крові на рівень глюкози;
- гормональна панель.
Інструментальні дослідження:
- ЕКГ;
- ЕхоКГ;
- ЕЕГ;
- добовий моніторинг серцевого ритму по Холтеру;
- доплерографія судин голови та шиї;
- рентген шийного відділу хребта з функціональними пробами;
- КТ шийного відділу хребта;
- МРТ головного мозку.
На основі отриманих діагностичних даних, лікар-невролог зможе зробити висновки про стан здоров’я пацієнта, виявити патології, які можуть вести до запаморочення і непритомності, і призначити необхідне лікування. В разі потреби для підтвердження діагнозу та розробки комплексу лікування може знадобитися консультація суміжних спеціалістів: кардіолога, отоларинголога, онколога.
У медичній клініці BodroClinic можна пройти всі необхідні обстеження для виявлення причин запаморочень і непритомності, і отримати консультацію всіх необхідних фахівців.