Уже декілька місяців розмови навколо можливого вторгнення Росії в Україну доводять напругу в суспільстві та соцмережах до точки кипіння ?. Тож ми вирішили поділитися з вами порадами психологів ?, як зберегти здоровий глузд та ефективно протидіяти інформаційній війні ?♀️.
✅”Заземленість” і контроль
Тривога – реакція на загрозу, контури якої ще не дуже визначені. Щоб взяти ситуацію під контроль, зосередьтесь на своїх реакціях, спробуйте провести межу між реальною та уявною загрозою, постаратись максимально конкретизувати та “заземлити” фантазії.
✅Інформаційна дієта
В умовах постійного нагнітання тривоги експерти одноголосно радять обмежити споживання інформації – менше читати новин, менше сидіти в соцмережах, в ідеалі обмежитись кількома медіа, яким ви довіряєте.
✅Не “тривожна валізка”, а “валізка безпеки”
У тому, щоб мати під рукою найнеобхідніше, психологи бачать резон, але закликають уникати словосполучення “тривожна валізка”, яке заполонило український сегмент соцмереж. Можливо, в режимі жарту, її переназвати валізою “маст хев”, базовим рюкзаком чи валізою індивідуальної безпеки? Варто подумати у позитивному ключі замість негативного.
✅Подбати про слабких
Постійна напруга та тривожні новини зачіпають не лише дорослих, але й дітей та літніх людей. Говоріть з дітьми про безпеку та надзвичайні ситуації у формі гри, давайте алгоритм дій на різні випадки, щоб діти відчували свою готовність.
Не ігноруйте літніх близьких, не знецінюйте їхні переживання.
✅Жити на повну
Тривожні новини – не привід відмовляти собі в тому, щоб жити повноцінним життям, дозволяти собі радощі та планувати майбутнє, переконані експерти.