Стегнова грижа
Види та причини стегнових гриж
Стегнова грижа виникає, коли тканина, така як частина кишечника, виходить на зовні через слабке місце в ділянці паху. Отримана грижа може бути болючою, особливо коли ви кашляєте, перегинаєтесь або піднімаєте важкий предмет.
Стегнова грижа буває ускладнена і неускладнена. Основним ускладненням стегнової грижі є защемлення.
Стегнова грижа не обов’язково небезпечна. Однак воно не виліковується самостійно і може призвести до небезпечних для життя ускладнень. Ваш лікар, швидше за все, порекомендує хірургічне втручання, щоб вилікувати стегнову грижу, яка болить або збільшується.
Операція з приводу стегнової грижі – це звичайна хірургічна процедура.
Нашими основними принципами є:
Наші лікарі

Крижановський Сергій Анатолійович
Лікар-хірург
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Роблячи 500+ операцій на рік, ми часто є свідками хвилювання і невпевненості зі сторони пацієнтів: “чи дійсно потрібна операція?”, “чи достатньо компетентні ці лікарі?”, “може є якісь більш сучасні методи лікування?”. У Bodro Clinic ми ставимо здоров’я та комфорт пацієнта в пріоритет. Відповідальне рішення робити операцію приймаємо лише якщо результати діагностики та консультацій з іншими лікарями клініки кажуть про таку необхідність.
Bodro Clinic – це досвідчені лікарі, сучасне обладнання та операція лише тоді, коли це дійсно потрібно.
Онлайн консультація
Симптоми при яких ви помітите дану патологію
Ознаки та симптоми стегнової грижі включають:
- Випинання області паху, під лобком, особливо тоді коли ви чхаєте чи кашляєте
- Відчуття печіння або ниючий біль
- Біль або дискомфорт у паху, особливо при перегинанні, кашлі або підйомі
- Сильне або тягнуче відчуття в паху
Ознаки ускладнень
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Якщо ви не в змозі запхнути грижу, вміст грижі може опинитися в затиснутому кільці в черевній стінці. Защемлена стегнова грижа може затиснути кишку в середині, що відключає приплив крові до тканини, що потрапила в пастку.
Защемлена грижа небезпечна для життя, якщо її не лікувати.
Ознаками та симптомами ущемленої грижі є:
- Нудота, блювота або те і інше
- Лихоманка
- Раптовий біль, який швидко посилюється
- Напруження грижі, яка стає червоною, фіолетовою або темною
- Відсутність вурчання кишечника або виділення газів
Коли звернутися до лікаря
Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо грижове випинання стає червоним, фіолетовим або темним або ви помітили будь-які інші ознаки або симптоми защемленої грижі.

Причини стегнових гриж
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
Деякі стегнові грижі не мають видимої причини.
Інші можуть виникнути внаслідок:
- Підвищеного тиску всередині живота
- Попередньо слабке місце в черевній стінці
- Напруження під час дефекації або сечовипускання
- Важка фізична праця
- Вагітність, пологи
- Хронічний кашель або чхання
- Жіноча стать
Фактори ризику
До факторів, що сприяють розвитку стегнової грижі, належать:
- Жіноча стать. У жінок у 20 разів частіше розвивається стегнова грижа, ніж у жінок.
- Старший вік. М’язи слабшають у віці.
- Хронічний кашель, наприклад, від куріння.
- Хронічний запор. Запор викликає напруження під час дефекації.
- Вагітність. Вагітність може послабити м’язи живота і викликати підвищення тиску всередині живота.
- Передчасні пологи та низька вага при народженні.
Лікування стегнової грижі в сучасній клініці Bodro
Ви не можете запобігти вродженому дефекту, який робить вас сприйнятливим до стегнової грижі.
Однак можна зменшити навантаження на черевні м’язи та тканини. Наприклад:
- Підтримуйте здорову вагу. Порадьтеся з лікарем про найкращий план вправ та дієти для вас.
- Їжте продукти з високим вмістом клітковини. Фрукти, овочі та цільнозернові каші містять клітковину, яка може допомогти запобігти запору та перенапруженню.
- Піднімайте важкі предмети обережно або уникайте важких підйомів. Якщо вам потрібно підняти щось важке, завжди тримайте спину напруженою і рівною. Підімайте вагу з підтримкою колін.
- Кинути курити. Крім своєї ролі при багатьох серйозних захворюваннях, куріння часто викликає хронічний кашель, який може призвести до або збільшити грижу.
Хірургічна операція по видаленню грижі на стегні
Якщо грижа невелика і вас не турбує, ваш лікар може порекомендувати нагляд хірурга в динаміці. Іноді носіння підтримуючої білизни може допомогти зняти симптоми, але спочатку проконсультуйтеся з лікарем, оскільки важливо, щоб білизна прилягала правильно.
Збільшення або болюча грижа зазвичай вимагає операції, щоб зняти дискомфорт і запобігти серйозним ускладненням.
Існує два загальних типи грижових операцій – відкрите відновлення грижі та лапароскопічне відновлення.
Пластика стегнової грижі
Ми Вам зателефонуємо найближчим часом
У цій процедурі, яку можна зробити за допомогою місцевої анестезії та седації або загальної анестезії, хірург робить розріз в ділянці грижі і штовхає виступаючу тканину назад у ваш живіт. Потім хірург пришиває ослаблену область, часто зміцнюючи її синтетичною сіткою (герніопластика). Потім отвір закривають швами, скобами або хірургічним клеєм.
Також може використовуватись синтетична сітка, або обтураційна методика воланчиком. Це одна з найефективніших методик для лікування стегнової грижі.
Після операції вам буде запропоновано рухатися якомога швидше, але це може пройти за кілька тижнів, перш ніж ви зможете відновити звичайну діяльність.
Лапароскопія
У цій малоінвазивній процедурі, яка потребує загального наркозу, хірург оперує через кілька невеликих розрізів у вашому животі. Газ використовується для надуття живота, щоб внутрішні органи легше бачили.
Невелика трубка, оснащена крихітною камерою (лапароскоп), вставляється в один розріз. Керуючись камерою, хірург вставляє крихітні інструменти через інші розрізи, щоб виправити грижу за допомогою синтетичної сітки.
Люди, які мають лапароскопічне відновлення, можуть мати менший дискомфорт та рубці після операції та швидше повернутися до нормальної діяльності. Однак рецидив грижі може бути швидше при лапароскопічному відновленні, ніж при відкритій операції. Наявність хірурга, який має великий досвід лапароскопічної процедури, може знизити цей ризик.
Лапароскопія дозволяє хірургу уникнути рубцевої тканини від попереднього відновлення грижі, тому це може бути хорошим вибором для людей, грижі яких повторюються після відкритої операції. Це також може бути хорошим вибором для людей, що мають грижі по обидва боки тіла (двосторонні).
Як і у випадку з відкритою хірургічною операцією, може пройти кілька тижнів, перш ніж ви зможете повернутися до звичного рівня активності.
Якщо ви з іншого міста, але хочете отримати послуги нашої кліники, то ви зможете перебувати в наших комфортних готельних кімнатах
Онлайн консультація
Ми знаємо як інколи складно наважитися на запис до лікаря. Народні методи чи самолікування не є безпечними чи надійними альтернативами походу в лікарню, але формат онлайн консультації з лікарем – це швидко, комфортно і безпечно.
