Зараз емоційний інтелект цінується чи не більше за точні та практичні знання. У цьому немає нічого дивного, щоб існувати у соціумі потрібно, перш за все, розуміти та поважати один одного.
Для того, аби дізнатися більше про внутрішній світ, почуття, мислення, світогляд та мотивацію кожного і існують книги з психології. Ми радимо починати з цього списку.
-
-
- П. Клейнман ” Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше”
Якщо ви не знаєте, з книг якого психолога почати, або який напрямок психології буде цікавим саме для вас, то радимо спершу прочитати цю книгу.
Журналіст, блогер та письменник Пол Клейнман зумів у доступній та цікавій формі розповісти про класичну та сучасну психологію. Таємниці сновидінь, арт-терапія, теорія шести рукостискань і чимало інших тем, які обговорюються мільйонами. - Д. Ґоулман ” Емоційний інтелект”
Ще кілька років тому успішною вважалася особа з високим показником IQ. Однак згідно з сучасними дослідженнями людство рухається в напрямку розвитку емоційного інтелекту. У своїй книзі Деніел Ґоулман простою мовою пояснює, як емоції впливають на наше життя і як від них залежать наші взаємини з навколишнім світом. І, що найголовніше, дає поради, як розвивати емоційний інтелект, неначе м’яз — день за днем. - С. Кейн “Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати”.
Як жити інтроверту у світі, який обрав ідеалом сміливих та впевнених у собі екстравертів? Про це і розповідає інтроверт Сьюзен Кейн. Авторка переконана, що немає жодної ідеальної моделі поведінки і кожен з нас повинен почувати себе комфортно та затишно з самим собою. - В. Франкл “Людина у пошуках справжнього сенсу“.
Ми переконані, що це одна з найсильніших книжок з психології. Її автор — психіатр і психотерапевт, який кілька років провів у концтаборі. Пекло, через яке довелося пройти Віктору Франклу, стало причиною вивчення поведінки в’язнів в умовах виживання.
Робота дуже цікава й описує, як наш мозок рятується від божевілля, і що саме утримує людину на плаву навіть тоді, коли здається, що весь світ проти неї. - Е.Берн “Ігри, у які грають люди”
Життя – це гра – думка, яку розглядали, пояснювали та підтверджували численні автори. Втім, Ерік Берн підійшов до цієї тези чи не найбільш системно та серйозно. На думку Берна, в основі відносин людей лежать транзакції, деякі з них мають приховані цілі (вони і називаються іграми). Про які саме ігри йдеться та як вони визначають наше життя автор і розповідає в своїй найвідомішій книзі.
- П. Клейнман ” Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше”
-
Ці книги не зроблять Вас експертом в галузі психології, але, точно розширять Ваші знання про себе та про навколишній світ!