Інформація про COVID-19

Інформація про COVID-19 у Нововолинську та регіоні

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Що таке Ковід-19?

Новий коронавірус 2019 року або SARS-CoV-2, або 2019-nCoV, або просто ковід ― це новий вірус, який спричиняє розвиток дихальних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може легко передаватися від людини до людини.

Поліклініка – це місце куди можна звернутись по будь-якому запитанню пов’язаному зі здоров’ям.

Приватна – це тоді, коли конкретна людина за щось відповідає. Відповідає ім’ям і репутацією. Саме тому в нашій приватній поліклініці ви знайдете людей, які роблять свою роботу так, як би вони це зробили своїй мамі. І саме тому ви можете звернутись до нас тоді коли ви цього дійсно потребуєте.

Як я можу заразитись?

Вірус не здатний самостійно пересуватись на далекі відстані. Він є тільки в краплях рідини, які людина видихає під час кашлю чи чхання, та навіть звичайної розмови.

А отже, краще постерегтись масових скупчень людей на зупинках, в громадському транспорті та закладах харчування.  Це фактор зупинки передачі вірусу і, власне, епідемії. Неможливо заразитись від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Якщо я заразився, то як визначити, що я хворий?

Головне ― це тестування.

Зараз присутні різні типи тестів на коронавірус і треба знати, коли їх використовувати. В ідеалі, цим займається ваш сімейний лікар. Щоб визначити, чи захворіли ви ― найкращий тест ― ПЛР ― мазок з носових ходів. Сімейні лікарі також можуть використовувати тест на антиген, що є швидшим методом, ніж ПЛР, проте він не завжди точний.

Тести на антитіла M i G не варто здавати з перших днів захворювання, бо вони не виробляються організмом так швидко і тест може бути не інформативним. Ним можна перевірити, чи ви хворіли ним взагалі.

Інформація про COVID-19 у Нововолинську та регіоні

Якщо я заразився, чи обов'язково хворітиму?

Ні. Прояви нової коронавірусної хвороби дуже широкі. Захворювання може пройти у вас безсимптомно, і тільки випадково знайдені антитіла покажуть, що ви перенесли хворобу.

Хвороба може перебігати легко, з мінімальними ознаками, навіть по типу звичайної простудної інфекції, а може бути дуже важкою, аж до летальної.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Профілактика Ковід-19.

Перше і головне ― масова вакцинація населення. Ще раз ― масова вакцинація.

Зараз вакцинують групи ризику, але на залишкові дози можна записатись через Додаток Дія чи у свого сімейного лікаря.

По-друге ― не панікувати і не накручувати себе, шукаючи симптомів хвороби.

Ментальне здоров’я таке ж важливе, як і фізичне.

Носити маску на носі! у місцях скупчення людей, громадському транспорті, в лікарнях тощо.

Маска, що закриває лише рот, ні від чого вас не захистить, не обманюйте себе.

Що робити, якщо захворів?

Налагодити контакт зі своїм сімейним лікарем ― вас треба скерувати на ПЛР-тест для встановлення діагнозу, оцінити ваш стан.

Якщо ви задовільно себе почуваєте, можна лікуватись вдома під контролем лікаря.

Не вживати самостійно препарати, про які ви прочитали десь в інтернеті чи почули від знайомих “з досвідом” – антибіотики, гормони, антикоагулянти, противірусні можуть міцно нашкодити вашому здоров’ю, гірше за сам ковід-19.

Якщо ваш стан не покращується чи ви стали себе гірше почувати, обов’язково поговоріть з лікарем про огляд та додаткові аналізи. Заведіть собі пульсоксиметр для контролю сатурації ― насичення крові киснем. Не панікуйте.

Як ми в Bodro clinic відновлюємо пацієнтів після COVID-19

Що страждає в організмі після ковіду?

В першу чергу страждає нервова система, і одмін речовин. Саме через це пацієнти, які приходять до нас часто скаржаться на депресивні стани, головокружіння, тривогу. Досить часто довго не відновлюється нюх, і смак.

До реабілітації ми підходимо комплексно. Сімейний лікар, невропатолог, фізіотерапевт, це ті спеціалісти, які найчастіше стикаються з такими пацієнтами.

Як проходить процедура реабілітації після COVID-19

Для того, щоб пройти реабілітацію після covid-19 в Bodro clinic, Вам потрібно записатись до нашого сімейного лікаря чи невропатолога. Вони в свою чергу зрозуміють ваш загальний стан, і чим саме вам потрібно допомогти.

Далі ми надамо вам повний спектр рекомендацій, процедур чи іншу підтримку, яка допоможе відновитись від цієї страшної хвороби.

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Що таке ремдесивір?

Ремдесивір належить до  лікарських засобів, що використовують при лікуванні раку, а також вірусних інфекцій. Вони нагадують молекули, відомі як нуклеозиди, що природним чином зустрічаються в організмі, і є важливими будівельним матеріалом РНК і ДНК. Деякі віруси чутливі до включення частинок гена у їхній генетичний матеріал замість свого. Це порушує природну будову і розмноження вірусу, тим самим знижуючи його можливості до ділення.

Чи виліковує ремдесивір від ковіду?

Ефективність ремдесивіру при лікуванні ковіду 100 відсотково не доведена, але вже наявні позитивні ознаки того, що він дає результат у боротьбі з хворобою, і особливо це стосується пацієнтів у важкому стані.

Компанія Gilead у США, яка виготовляє ремдесивір, стверджувала, що застосування препарату зменшує тривалість лікування, і зменшує смертність у вибадках важкого перебігу хвороби.

Ремдесивір також став першим препаратом, який рекомендує використовувати в ЄС Європейська асоціація лікарських засобів для боротьби з коронавірусом.

Чи легко купити ремдесивір?

До пандемії Gilead не виробляла ремдесивір  увеликих кількостях, але після того, як у ньому виявили бажання лікарі багатьох країн світу, почала збільшувати виробництво препарату. На даний час представники компанії доповідають, що працюють над збільшенням своїх потужностей.

У травні компанія виробник підписала угоди з п’ятьма іншими компаніями. В рамках цих угод Gilead надала даним партнерам права на виробництво, що дозволить їм  швидко наростити виробництво ремдесивіру для інших країн світу, і України в тому числі.

+38 067 384 7678

Телефонуйте нам

крижаговський сергій

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Жодних черг

Не потрібно навіть виходити з дому

Після запису ви отримаєте підтвердження на телефон

онлайн запись бодро клиник
Меню