З болем у шлунку стикається кожен. Неприємні відчуття в животі можуть бути пов’язані з певними хворобами, такими як гастрит, панкреатит або виразка; причиною болю можуть бути й отруєння або перевантаження шлунку їжею. Все залежить від характеру болю, її тривалості та часу появи (до їжі або після).
При зниженій кислотності шлунку рекомендовано вживати: нежирне м’ясо, рибу, птицю (у відвареному, запеченому вигляді); м’ясні, рибні, овочеві, круп’яні супи; кисломолочні продукти, сир, некруто зварені яйця, омлети, добре розварені каші. Необхідно відмовитись від гострих, солоних, смажених страв; м’ясних і рибних консервів; м’якого хліба та інших виробів з дріжджового тіста; здоби та алкоголю.
При підвищеній кислотності корисними будуть: незбиране молоко (знижує кислотність), некислий сир; відварені, тушковані, запечені овочі; каші (крім пшоняної); нежирні м’ясо, риба та птиця; солодкі сорти яблук, груші, банани. Шкідливим буде вживання жирних і грибних бульйонів; сирих овочів, солінь, маринадів; гострих овочевих закусок; копчених продукті; здобного тіста, чорного хліба; морозива, холодних напоїв.
При загостренні гастриту: не голодуйте, шлунок не повинен працювати даремно, виділяючи кислоту, яка роз’їдатиме його стінки. Їжте невеликими порціями 5-6 разів на день. Ефективним буде дієтичне харчування: каші, пюре, відварені м’ясо та риба; варені овочі.
При діареї: необхідно усунути причину неприємних симптомів за допомогою препаратів, що нормалізують мікрофлору кишківника.
Наші лікарі
Клєшанцова Анастасія Володимирівна
Сімейний лікар, спеціаліст із УЗД